Trwa ładowanie...
d9dwmxx

Terapia

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
"Terapia" to niemiecki thriller w reżyserii Constanze Knoche. Produkcja opowiada historię 16-letniej Isabell, która przyjeżdża do małej wioski w polskich Sudetach. Dziewczyna przybywa tam jednak nie na wakacyjny wypoczynek, a na terapię grupową, którą ma odbyć razem z matką. Główne role w obrazie zagrali między innymi Stephanie Amarell, Godehard Giese, Karin Hanczewski, Claudia Geisler-Bading oraz Emma Drogunova. Film miał swoją polską premierę 26 kwietnia 2019 roku.
d9dwmxx
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Terapia – opis fabuły

Fabuła filmu "Terapia" opowiada historię 16-letniej Isabell, zbuntowanej nastolatki, która przybywa do małej wioski w polskich Sudetach. Dziewczyna nie zjawiła się jednak w górach w celach rekreacyjnych. Wkrótce okazuje się, że przyjechała tutaj na grupową terapię, którą ma odbyć wraz ze swoją matką. Na początku Isabell jest sceptycznie nastawiona do pomysłu terapii i nie chce współpracować, jednak później coraz mocniej angażuje się w zajęcia i integruje się z innymi jej uczestnikami. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem terapeuty Einara, który wraz z żoną Julią zaczyna mieć coraz większy wpływ na życie i decyzje nastolatki. Wkrótce jedna z uczestniczek terapii tajemniczo znika, a Isabell zaczyna podejrzewać, że to właśnie Einar może mieć z tym związek... Jak zakończy się jej historia i czy odkryje prawdę?

Terapia – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką filmu "Terapia" jest 16-letnia Isabell, w której rolę wcieliła się Stephanie Amarell. Oprócz udziału w tej produkcji aktorka grała też w takich obrazach jak "Tajemnica Armana", "Dark" oraz "The Same Sky". Oprócz niej w produkcji pojawiają się takie postacie jak Einar, Jule czy Meret, których role odegrali odpowiednio Godehard Giese, Karin Hanczewski oraz Claudia Geisler-Bading. W filmie pojawia się też wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie filmu "Terapia" pojawili się także:

 • Emma Drogunova jako Tereza
 • Alma Leiberg jako Saskia
 • Leon Ullrich jako Tobi
 • Siir Eloglu jako Marie
 • Berit Künnecke jako Susanne
 • Matthias Müller-Wurbs jako Gerd
 • Mike Adiek jako Hardy
 • Mirosław Baka jako inspektor
 • Rozalia Mierzicka jako Katja
 • Dariusz Skowroński jako kierowca

Terapia – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Terapia" jest Constanze Knoche, która tworzyła już w przeszłości takie produkcje jak "Teresas Zimmer", "Die Bürgschaft" oraz "Die Besucher". Jest ona jednocześnie współautorką scenariusza, który powstał we współpracy z Leisem Badgachem. Zdjęcia do filmu "Terapia" powstały z inicjatywy Andreasa Bergmanna, natomiast za montaż odpowiedzialny był Kai Minierski. Muzyka z filmu "Terapia" to dzieło Felixa Andriessensa. Kierownikiem produkcji obrazu jest Anna Zajączkowska, natomiast producentem wykonawczym został dodatkowo Leis Bagdach. Rolę producenta pełnił również Holm Taddiken.

Terapia – ciekawostki

 • Zdjęcia do produkcji nakręcono w Polsce. Miały one miejsce w Górach Sowich w województwie dolnośląskim.
 • Film "Terapia" pozwolił Stephanie Amarell uzyskać nagrodę podczas Festiwalu Filmowego w Nurembergu. Aktorka otrzymała wtedy wyróżnienie jako "najlepsza aktorka". Wcześniej była też nominowana do tego samego tytułu podczas German Screen Actors Awards.

Terapia – premiera

Premiera filmu "Terapia" odbyła się 8 października 2017 roku podczas Festiwalu Filmowego w Hamburgu. W Niemczech produkcja ukazała się pod tytułem "Die Familie". 18 października 2017 roku obraz wyświetlono również w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pusan. 24 października nastąpiła natomiast jego premiera telewizyjna w Niemczech. Polska premiera filmu "Terapia" miała miejsce 26 kwietnia 2019 roku. W naszym kraju produkcja ukazała się jako film kinowy. Zwiastun filmu "Terapia" trafił do sieci w kwietniu 2019 roku.

Terapia
Tytuł oryginalny

Die Familie

Gatunek

Thriller

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

08.10.2017

Data polskiej premiery

26.04.2019

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9dwmxx
d9dwmxx
d9dwmxx