ycipk-28dzek
ycipk-28dzek

Terapia - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Terapia" to niemiecki thriller w reżyserii Constanze Knoche. Produkcja opowiada historię 16-letniej Isabell, która przyjeżdża do małej wioski w polskich Sudetach. Dziewczyna przybywa tam jednak nie na wakacyjny wypoczynek, a na terapię grupową, którą ma odbyć razem z matką. Główne role w obrazie zagrali między innymi Stephanie Amarell, Godehard Giese, Karin Hanczewski, Claudia Geisler-Bading oraz Emma Drogunova. Film miał swoją polską premierę 26 kwietnia 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-28dzek
Terapia - Die familie (2017) Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Terapia – opis fabuły

Fabuła filmu "Terapia" opowiada historię 16-letniej Isabell, zbuntowanej nastolatki, która przybywa do małej wioski w polskich Sudetach. Dziewczyna nie zjawiła się jednak w górach w celach rekreacyjnych. Wkrótce okazuje się, że przyjechała tutaj na grupową terapię, którą ma odbyć wraz ze swoją matką. Na początku Isabell jest sceptycznie nastawiona do pomysłu terapii i nie chce współpracować, jednak później coraz mocniej angażuje się w zajęcia i integruje się z innymi jej uczestnikami. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem terapeuty Einara, który wraz z żoną Julią zaczyna mieć coraz większy wpływ na życie i decyzje nastolatki. Wkrótce jedna z uczestniczek terapii tajemniczo znika, a Isabell zaczyna podejrzewać, że to właśnie Einar może mieć z tym związek... Jak zakończy się jej historia i czy odkryje prawdę?

Terapia – obsada, bohaterowie

ycipk-28dzek

Główną bohaterką filmu "Terapia" jest 16-letnia Isabell, w której rolę wcieliła się Stephanie Amarell. Oprócz udziału w tej produkcji aktorka grała też w takich obrazach jak "Tajemnica Armana", "Dark" oraz "The Same Sky". Oprócz niej w produkcji pojawiają się takie postacie jak Einar, Jule czy Meret, których role odegrali odpowiednio Godehard Giese, Karin Hanczewski oraz Claudia Geisler-Bading. W filmie pojawia się też wiele postaci drugo- i trzecioplanowych. W obsadzie filmu "Terapia" pojawili się także:

 • Emma Drogunova jako Tereza
 • Alma Leiberg jako Saskia
 • Leon Ullrich jako Tobi
 • Siir Eloglu jako Marie
 • Berit Künnecke jako Susanne
 • Matthias Müller-Wurbs jako Gerd
 • Mike Adiek jako Hardy
 • Mirosław Baka jako inspektor
 • Rozalia Mierzicka jako Katja
 • Dariusz Skowroński jako kierowca

Terapia – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Terapia" jest Constanze Knoche, która tworzyła już w przeszłości takie produkcje jak "Teresas Zimmer", "Die Bürgschaft" oraz "Die Besucher". Jest ona jednocześnie współautorką scenariusza, który powstał we współpracy z Leisem Badgachem. Zdjęcia do filmu "Terapia" powstały z inicjatywy Andreasa Bergmanna, natomiast za montaż odpowiedzialny był Kai Minierski. Muzyka z filmu "Terapia" to dzieło Felixa Andriessensa. Kierownikiem produkcji obrazu jest Anna Zajączkowska, natomiast producentem wykonawczym został dodatkowo Leis Bagdach. Rolę producenta pełnił również Holm Taddiken.

Terapia – ciekawostki

ycipk-28dzek
 • Zdjęcia do produkcji nakręcono w Polsce. Miały one miejsce w Górach Sowich w województwie dolnośląskim.
 • Film "Terapia" pozwolił Stephanie Amarell uzyskać nagrodę podczas Festiwalu Filmowego w Nurembergu. Aktorka otrzymała wtedy wyróżnienie jako "najlepsza aktorka". Wcześniej była też nominowana do tego samego tytułu podczas German Screen Actors Awards.

Terapia – premiera

Premiera filmu "Terapia" odbyła się 8 października 2017 roku podczas Festiwalu Filmowego w Hamburgu. W Niemczech produkcja ukazała się pod tytułem "Die Familie". 18 października 2017 roku obraz wyświetlono również w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Pusan. 24 października nastąpiła natomiast jego premiera telewizyjna w Niemczech. Polska premiera filmu "Terapia" miała miejsce 26 kwietnia 2019 roku. W naszym kraju produkcja ukazała się jako film kinowy. Zwiastun filmu "Terapia" trafił do sieci w kwietniu 2019 roku.

Tytuł oryginalny

Die Familie

Gatunek

Thriller

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

08.10.2017

Data polskiej premiery

26.04.2019

Czas trwania

92 min.

Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-28dzek
ycipk-28dzek