Trwa ładowanie...
d3s29yi

The devil's doorway

Najnowsze informacje
3.0
(3 głosy)
Oceń:
d3s29yi
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"The devil's doorway" to brytyjski horror nakręcony przez Aislinn Clarke, do którego scenariusz napisali Martin Brennan i Martin B. Jordan we współpracy z reżyserką.

The devil's doorway – opis fabuły

Akcja horrou "The devil's doorway" rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Dwaj księża, doświadczony ojciec Thomas Riley i młody ojciec John Thornton, zostają wysłani z Watykanu do Irlandii. W miejscowym azylu sióstr magdalenek, gdzie znalazły schronienie prostytutki, młode kobiety w ciąży i chore umysłowo kobiety, figura Matki Boskiej płacze krwawymi łzami. Ksiądz John Thornton wszystko filmuje swoją kamerką. Księża są przerażeni przemocą, którą kierują siostry zakonne przeciwko przestraszonym kobietom.

Choć matka przełożona nie chce współpracować z wysłannikami Watykanu, to udaje im się zebrać wystarczającą ilość dowodów na przedstawienie cudu. Kiedy chcą wracać, okazuje się, że jedna z mieszkanek, 16-letnia dziewczyna w ciąży jest opętana. Księża nie są już tacy pewni, czy krwawe łzy są boskim cudem czy dziełem szatana...

The devil's doorway – ciekawostki

  • Reżyserką horroru "The devil's doorway" jest Aislinn Clarke. To jej pierwszy film pełnometrażowy. Do 2018 roku kręciła krótkometrażówki: "The lighthouse keepers" (2012), "Short sharp shocks" (2015), "Childer" (2016);
  • Aislinn Clarke otrzymała nominację do nagrody przyznawanej przez jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Seatlle za najlepszy film. Ponadto była nominowana w trzech kategoriach ('Najlepszy film', 'Najlepszy reżyser', 'Najlepszy scenariusz') na festiwalu Molins de Rei Horror Film Festival.
The devil's doorway
Tytuł oryginalny

The devil's doorway

Gatunek

Horror

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.05.2018

Czas trwania

76 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s29yi
d3s29yi
d3s29yi