Trwa ładowanie...
13-05-2016 15:05

The Dumplings grają do "Lśnienia"

The Dumplings grają do "Lśnienia"
d5lxkoy
d5lxkoy

Grupa The Dumplings zaprezentowała nowy utwór zatytułowany "Oddychasz". Numer nagrany został do audiobooka - superprodukcji "Lśnienie" Audioteki.

Nowy singel powstał po usłyszeniu przez artystów słuchowiska z Agatą Kuleszą i Adamem Woronowiczem w rolach głównych, które jest wierną adaptacją horroru Stephena Kinga. Utwór można sprawdzić pod tym adresem.

- Tak całkiem szczerze, to zaczęliśmy od filmu Kubricka absolutnie świetnego i klimatycznego - mówią Justyna Święs oraz Kuba Karaś. - Po nim od razu sięgnęliśmy oczywiście po książkę, bo ważne jest z czego wyszło takie cudo. Powieścią zachwyciliśmy się od razu. Lubimy posiłkować się mrocznymi tekstami kultury, wiele wnoszą one do naszych tekstów i muzyki. Pierwsza jak i druga płyta oparte są o bardzo ciężkie filmy, książki i teksty. Kiedy dostaliśmy propozycje napisania muzyki do audiobooka "Lśnienia" bardzo się ucieszyliśmy. Nasza wyobraźnia miała duże pole do popisu. No i oczywiście pracowaliśmy w nasz ulubiony sposób, czyli opierając muzykę o powstałe już dzieło.

Ostatni longplay duetu "Sea You Later" miał premierę 13 listopada 2015 roku.

d5lxkoy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5lxkoy