Trwa ładowanie...
d3cdjjs

The Lodgers. Przeklęci

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d3cdjjs
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"The Lodgers. Przeklęci" to gotycki horror z 2017 roku, który w Polsce miał premierę 4 maja 2018 roku. W rolach bliźniąt mieszkających w nawiedzonym domu wystąpili Charlotte Vega i Bill Milner.

The Lodgers. Przeklęci – opis fabuły

Akcja horroru "The Lodgers. Przeklęci" rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Irlandii. Bliźnięta Rachel i Edward po śmierci rodziców nadal mieszkają w olbrzymim majątku – Loftus Hall. Dom jest nawiedzany przez byłych lokatorów oraz inne duchy. Dopóki rodzeństwo nie łamie reguł ustalonych przez strasznych mieszkańców, nic im się nie stanie.

Po północy nie mogą opuszczać łóżek i nie wolno im nikogo zaprosić do domu. Dla dorastającej Rachel jest to coraz trudniejsza sytuacja, tym bardziej że zaczyna jej się podobać chłopak z wioski, który właśnie wrócił z wojny.

Czy dziewczyna wykorzysta go do własnych celów i uda jej się opuścić dom? Jak zareaguje demoniczny Edward, kiedy dowie się, co planuje siostra? Czy pozwoli jej odejść?

Film "The Lodgers. Przeklęci" to klimatyczny obraz, w którym znajdziemy kilka jump-scare'ów.

The Lodgers. Przeklęci – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "The Lodgers. Przeklęci" jest Brian O'Malley, który w 2010 roku nakręcił krótkometrażowy obraz przygodowy "Przekraczając rzekę", zaś w 2014 roku – horror "Let us prey";
  • Scenariusz do filmu "The Lodgers: Przeklęci" napisał David Turpin, który razem z Kevinem Murphym i Stephenem Shannonem odpowiadał za muzykę do tego obrazu;
  • Zdjęcia do filmu "The Lodgers. Przeklęci" były kręcone w Irlandii w domu, w który straszy – Loftus Hall;
  • Film w niewielkim stopniu nawiązuje do opowiadania Edgara Allana Poe "Zagłada domu Usherów";
  • Aktorzy Eugene Simon i David Bradley grali w 6. sezonie serialu "Gra o tron";
  • Film otrzymał nagrody na trzech festiwalach: FANCINE Festival de cine fantastico de la Universidad de Malaga, Irish film and television awards, Molins de rei horror film festival;
  • Oficjalna premiera filmu "The Lodgers. Przeklęci" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto we wrześniu 2017 roku.
The Lodgers. Przeklęci
Tytuł oryginalny

The Lodgers

Gatunek

Horror, Thriller

Kraj produkcji

Irlandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

08.09.2017

Data polskiej premiery

04.05.2018

Czas trwania

93 min.

Obsada
d3cdjjs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cdjjs
d3cdjjs
d3cdjjs