Trwa ładowanie...
d2oln1r
11-03-2007 15:04

"Tintin" będzie trylogią

d2oln1r
d2oln1r

Steven Spielberg chce zrobić aż trzy części ekranizacji belgijskiego komiksu "Tintin".

Tintin to bohater jednego z najstarszych europejskich komiksów. Stworzył go Hergé (naprawdę Georges Remi) w 1929 roku. Tintin ma okrągłą głowę, małe oczka i charakterystycznie podniesioną fryzurę. Pracuje jako młody, ciekawy świata i ludzi, reporter. W poszukiwaniu interesujących tematów podróżuje po całym świecie - był "w Danii i w Hiszpanii, Japonii i Mongolii, w Hadze i w Pradze, w Samarze i Bucharze". Dzięki swojej pracy zmienia się też w detektywa amatora. W podróżach towarzyszy mu gadający piesek Milou (Miluś). Na stronach komiksu można też spotkać parę detektywów - Duponda i Duponta (Tajniaka i Jawniaka) oraz kapitana Haddocka (Baryłkę).

Prawa do ekranizacji komiksu nabyły wspólnie Universal Pictures oraz DreamWorks. Spielberg przymierzał się do filmu już w 1983 roku, ale po wstępnych rozmowach zrezygnował wtedy z projektu. Najwyraźniej jednak nigdy nie przestał myśleć o jego realizacji. Produkcją obrazu ma zająć się Kathleen Kennedy i sam Steven Spielberg, który prawdopodobnie wyreżyseruje przynajmniej jedną część trylogii.

d2oln1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oln1r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj