Trwa ładowanie...

Titanic i Obcy w Dubaju

Titanic i Obcy w DubajuŹródło: Paramount Pictures
d4insph
d4insph

W Dubaju powstanie rozrywkowy park tematyczny, którego goście będą mogli wejść na pokład Titanika, a także spotkać Obcego.

Za budowę centrum rozrywki odpowiada korporacja Fox. Odwiedzający będą mogli zajrzeć do świata największych produkcji kinowych i telewizyjnych. Wśród atrakcji parku znajdują się - poza "Titanikiem" i cyklem "Obcy" - zakątki związane z "Planetą małp" i "Synami anarchii". Zabraknie tylko (aż?) produkcji "Avatar" Jamesa Camerona, gdyż licencje związane z tym tytułem zostały sprzedane firmie Walt Disney Parks and Resorts.

Park 20th Century Fox World powstaje w porozumieniu z Al Ahli Holding Group. Umowa dopuszcza budowę kolejnych atrakcji. Turyści będą mogli nie tylko bawić się w światach znanych z ekranu, ale i nocować w hotelach wśród nich położonych.

Pierwsi goście będą mogli przekroczyć bramy centrum w Dubaju w roku 2018. Budowa może pochłonąć około 850 milionów dolarów.

Wcześniej Fox użyczył swoich licencji na budowę parku rozrywki w Malezji. Ta turystyczna atrakcja otwarta zostanie w roku 2017.

Korporacja Foxa nie jest jedyną, która wchodzi w rynek parków tematycznych. Wkrótce turyści będą mogli też zaglądać m.in. do świata "Igrzysk śmierci" (projekt Lionsgate) czy Harry'ego Pottera (Universal otworzy w Hollywood park "Wizarding World of Harry Potter").

d4insph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4insph