To musiał być hit. Imponujący debiut "Gladiatora II" na świecie
"Gladiator II" Ridleya Scotta zadebiutował z wynikiem 87 mln dolarów w 63 krajach, co czyni go największym międzynarodowym otwarciem filmu z kategorią R dla Paramount Pictures. I to jeszcze przed premierą w USA.
Sequel oscarowego hitu z 2000 roku stał się również najlepszym zagranicznym debiutem w karierze Scotta. W kinach IMAX film zarobił 7 mln dolarów na 453 ekranach, plasując się wśród trzech najlepszych międzynarodowych premier roku.
W wielu krajach (w tym w Polsce) film miał premierę 15 listopada. Największe wpływy odnotowano w Wielkiej Brytanii (11,4 mln dolarów), Francji (10,3 mln dolarów), Hiszpanii (5,6 mln dolarów), Australii (5 mln dolarów) i Meksyku (4,7 mln dolarów). W filmie występują Paul Mescal, Pedro Pascal i Denzel Washington, a akcja toczy się dwadzieścia lat po wydarzeniach z oryginału, skupiając się na postaci Luciusa (Mescal).
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Filmy, których nie można przegapić. To będą petardy
Amerykańska premiera zaplanowana jest na 22 listopada, gdzie film będzie rywalizował z musicalem "Wicked" od Universalu. Z budżetem ponad 250 mln dolarów, "Gladiator II" potrzebuje znaczących wpływów z globalnego box office, by odnieść sukces. Film otrzymał mieszane recenzje. Na Rotten Tomatoes ma średnią ocen 75%.
O czym jest "Gladiator 2"?
16 lat po śmierci Marka Aureliusza Rzym jest we władaniu cesarzy-bliźniaków, którzy osiągnęli mistrzostwo w tyranii. Podbijają kolejne krainy, a więźniów wojennych traktują jak mięso armatnie wystawiane na arenie igrzysk.
Głównym bohaterem produkcji jest Hanno (w tej roli Paul Mescal), który - podobnie jak Maximus (Russell Crowe) 20 lat wcześniej - w jeden dzień traci wszystko, co kochał i co było dla niego ważne. Trafia do niewoli, a następnie staje się gladiatorem. Przyświeca mu tylko jeden cel: zemsta na tych, którzy odebrali mu szczęśliwe życie. Narzędziami do walki są dla niego siła i honor. Szybko okaże się jednak, że tam gdzie rządzą pieniądze i przemoc, trudno o wzniosłe hasła i ideały.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalu z "Konklawe", omawiamy porażających "Łowców skór" na Max i wyliczamy, co poszło nie tak z głośnym "Sprostowaniem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: