Trwa ładowanie...
tofifest
21-10-2015 09:30

Tofifest 2015: Czy mamy bać się islamu? Debata już dziś

Tofifest 2015: Czy mamy bać się islamu? Debata już dziśŹródło: East news
d17b6f7
d17b6f7

Szykuje się mocna debata na Tofifest. Czy Muzułmanie nas zniszczą? Czy należy bać się islamu? Co mówi o Muzułmanach muzułmańskie kino? To są tematy, jakie zostaną poruszone w środę, 21.10, o 19.00, na debacie Tofifest towarzyszącej pasmu "Islam. Bliski-Daleki Wschód". Wstęp na debatę jest wolny.

Środa, godzina 19.00, od Nowa / Duża Scena - pierwsza na festiwalach filmowych i pierwsza w regionie kujawsko-pomorskim, otwarta debata o (rzekomej) inwazji islamu na Europę. O tym czy Polacy dobrze robią chodząc w marszach przeciw uchodźcom? O tym, co mówi nam kino krajów muzułmańskich i dlaczego tego nie słyszymy?

Debata odbędzie się po pokazie filmu konkursowego Mina walking, w reżyserii Yosefa Baraki (Afganistan-Niemcy, g. 17.00)

d17b6f7

Wezmą w niej udział: Yosef Baraki (afgański reżyser filmowy), Agata Pospieszyńska (specjalistka ds. kina arabskiego), Paweł Lisicki (redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, autor książki pt. Dżihad i samozagłada Zachodu), Natalia Waloch (dziennikarka gazety Wyborczej, arabistka). Całość poprowadzi Artur Zaborski (krytyk filmowy, znawca kina islamskiego).

W ramach pasma "Islam. Bliski-Daleki Wschód" zaprezentowana zostanie szeroka retrospektywa, na którą złożą się dwa przeglądy tematyczne. Pierwszy to „ABC Nowej Fali Irańskiej”, który kluczowe filmy autorskie irańskiej kinematografii. Tematem drugiego przeglądu będzie portret współczesnej kobiety islamskiej, ukazany z dwóch perspektyw: bohaterki filmów i kobiety – reżyserki.

W dobie wielkiego kryzysu w kontaktach krajów Zachodu i krajów islamu, toruński festiwal chce spróbować zrozumieć muzułmański świat, przez pryzmat jego kina. Bez zbędnych emocji, poprzez kino.

d17b6f7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17b6f7