Trwa ładowanie...
d3gs9k3

Tomas Matonoha

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Brno, Czechy

Filmografia:
d3gs9k3

Po ukończeniu gimnazjum Matonoha zrezygnował ze studiów prawniczych i ostatecznie zdobył dyplom na JAMU w Brnie w 1994 roku. W tym samym roku dostał angaż w teatrze HaDivadlo, gdzie grał w wielu sztukach: „Fauście” (główna rola), „Trzy siostry” (jako Wierszynin), „Edypie” i wielu innych. Jeśli chodzi o karierę filmową, pierwszy raz pojawił się na wielkim ekranie w epizodycznej roli w Był raz jeden gliniarz, w reż. Jaroslava Soukupa (1995). Fani filmu najbardziej zapamiętali go z takich przebojów jak Dzikie pszczoły i Mistrzowie.

Wystąpił też w Vyhnani z raje (reż. Vera Chytilova, 2000), Hrubes i Mares są kumplami na dobre i złe (reż. Vladimir Moravek, 2005), Ogólniak (reż. Tomas Vorel, 2007) czy Młode wino (reż. Tomas Barina, 2007). Widzowie znają go doskonale z seriali „Rodinna Pouta”, „Bazen”, „To nevymyslis”, „Ulice”, „Trapasy” i „Comeback” (2008).

Matonoha nie stroni też od projektów niezależnych, jak projekt „Komediograf”, oparty o popularny spektakl teatralny Matonohy i jego kolegi po fachu, Pavla Liški. Udziela się też w programie HBO, „Na stojaka”. Jest żonaty z aktorką Lucie Benesovą, z którą wychowuje czwórkę dzieci.

Wybrana filmografia:

2012 - Polski Film (reż. M. Najbrt)
2011 - Czech Made Man (reż. T. Rehorek), Terapia – serial telewizyjny
2008 - Młode wino (reż. T. Barina), Comeback – serial telewizyjny
2007 - Ogólniak (reż. T. Vorel) Bestiariusz (reż. I. Pavlaskova)
2004 - Mistrzowie (reż. M. Najbrt)
2003 - Komediograf – serial telewizyjny

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gs9k3
d3gs9k3
d3gs9k3