Trwa ładowanie...

Tomasz Kot idzie jak burza. Trafił do jednej z najlepszych agencji aktorskich świata

"Zimna wojna" to prawdziwa trampolina do światowej sławy dla gwiazdy filmu. Joanna Kulig właśnie podbija Hollywood. Teraz przyszedł czas na Tomasza Kota.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kot rozwija skrzydła
Kot rozwija skrzydłaŹródło: Getty Images
d2e4uu5

Jak informuje portal "Variety", polski aktor dołączył do gwiazdorskiej rodziny United Talent Agency. Potwierdzają to menadżerowie Kota w Polsce.

- Z radością i dumą potwierdzamy, że Agencja Aktorska L Gwiazdy, wspólnie z Tomaszem Kotem, rozpoczęła współpracę z jedną z najlepszych agencji aktorskich świata - amerykańską UTA (Anthony Hopkins, Angelina Jolie, Daniel Radcliffe, Benedict Cumberbatch)! – czytamy na Facebooku.

Kot nie jest jedynym Polakiem, nad którym czuwać będzie UTA. Od lat agencja opiekuje się Pawłem Pogorzelskim – polski operator robi karierę za granicą. Znany jest m.in. z pracy nad najlepszym horrorem 2018 roku, czyli "Hereditary. Dziedzictwo".

d2e4uu5

"Variety" słusznie zauważa, że Tomasz Kot wyróżnia się wśród gwiazd obsypywanych w tym roku nominacjami i nagrodami. Za swoją rolę w "Zimnej wojnie" był nominowany do tytułu najlepszego aktora w Europie. Nie ominęły go też wyróżnienia w Critics’ Choice Awards, New York Film Critics Circle i National Board of Review.

O Kocie w zagranicznych mediach usłyszymy jeszcze nie raz. A to choćby dlatego, że aktor pracuje teraz przy produkcji BBC "World on Fire". Serial opowie o pierwszym roku II wojny światowej z perspektywy obywateli Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Oprócz Kota w serialu zagra także Zofia Wichłacz, a w obsadzie znaleźła się także Helen Hunt i Lesley Manville.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2e4uu5

Podziel się opinią

Share
d2e4uu5
d2e4uu5