Trwa ładowanie...
d1j0it8
Aktualności

Tomasz Wiszniewski nie żyje

Reżyser i scenarzysta wielu filmów, spektakli Teatru Telewizji i seriali („Klan”, „Szpital na perypetiach”, „Pierwszy milion”) zmarł w wieku 58 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Wiszniewski
Tomasz Wiszniewski (Forum)
d1j0it8

Tomasz Wiszniewski zmarł w niedzielę, 20 listopada w Warszawie. Filmowiec urodzony w Lublinie ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Jego pierwszym filmem pełnometrażowym (scenariusz i reżyseria) była „Kanalia” z 1990 roku z Adamem Ferencym, Joanną Trzepiecińską i Bogusławem Lindą w rolach głównych.

Wcześniej nakręcił kilka etiud szkolnych oraz realizował inscenizacje Teatru Telewizji. Za „Broadway, mój Broadway” (1988) otrzymał nagrodę na Festiwalu Młode Kino Polskie w Gdańsku. Film „Wszystko będzie dobrze” z 2007 roku przyniósł mu nagrodę dla najlepszego reżysera podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Jego ostatnie projekty filmowe to dokumenty „Metr nad ziemią” (2012) i „Adwokat ulicy” (2013), które zostały docenione na Europejskim Festiwalu Filmowym "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie i Polonijnym Festiwalu Multimedialnym "Polskie ojczyzny" w Częstochowie.

d1j0it8

Podziel się opinią

Share
d1j0it8
d1j0it8