Trwa ładowanie...
d2ed4q5

Topielisko. Klątwa La Llorony

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
2
Share
d2ed4q5
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Topielisko. Klątwa La Llorony" to amerykański horror z 2019 roku należący do franczyzy "Obecności". Stery reżysera objął Michael Chaves. Główną rolę otrzymała znana z oscarowego komediodramatu "Green book" (2018), Lina Cardellini.

Topielisko. Klątwa La Llorony – opis fabuły

Fabuła horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" opiera się na meksykańskiej legendzie dotyczącej La Llorony (dosłownie: płaczącej kobiety), która została porzucona przez męża. Z wściekłości wrzuciła dwóch synów do rzeki, po czym sama z żalu popełniła samobójstwo. Kobieta snuje się po świecie, szukając swoich dzieci. Legenda głosi, że osobę, która zobaczy La Lloronę, spotka nieszczęście.

Akcja horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" rozpoczyna się w 1673 roku, by przypomnieć historię płaczącej kobiety. Następnie przenosi się do 1973 roku. Anna Tate-Garcia prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dwóch synów Patricii, Tomasa i Carlosa. Kiedy dociera do domu kobiety, znajduje dzieci zamknięte w pokoju. Patricia próbuje zaatakować nożem Annę, której udaje jej się wezwać policję - zabierają napastniczkę. Anna ignoruje ostrzeżenia Tomasa i Carlosa, którzy proszą ją, by zostawiła ich w zamkniętym pomieszczeniu.

Chłopcy giną, a Patricia oskarża Annę o ich śmierć, powołując się na istnienie kobiety w bieli La Llorony. Wkrótce w życiu Anny i jej dzieci, Chrisa i Sam, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kobieta jest zmuszona wezwać sceptycznie nastawionego do zjawisk paranormalnych ojca Pereza.

Horror "Topielisko. Klątwa La Llorony" to straszny film z 2019 roku, który zdecydowanie warto obejrzeć.

Topielisko. Klątwa La Llorony – ciekawostki

  • Reżyserem horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" jest Michael Chaves, który w 2016 roku nakręcił straszny film "The maiden" trwający 9 minut. Michael Chaves został również reżyserem "Obecności 3" (2020);
  • "Topielisko. Klątwa La Llorony" to drugi film z 2019 roku, który należy do uniwersum "Obecności". Kolejnym jest "Annabelle wraca do domu";
  • Filmowy Easter egg: Córka Anny ogląda bajkę "Scooby Doo". Linda Cardellini wcielała się w postać Velmy w "Scooby-Doo" (2002) oraz "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie" (2004);
  • Oficjalna premiera horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" odbyła się 15 marca 2019 roku;
  • Zdjęcia do horroru "Topielisko. Klątwa La Llorony" zakończyły się w listopadzie 2017 roku;
  • "Topielisko. Klątwa La Llorony" to szósty film z uniwersum "Obecności". Ojciec Perez pojawił się już w "Annabelle" (2014).

Polecamy również: Najlepsze horrory 2018

Topielisko. Klątwa La Llorony
Tytuł oryginalny

The curse of La Llorona

Gatunek

Horror

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

15.03.2019

Data polskiej premiery

10.05.2019

Czas trwania

93 min.

Muzyka
Operator
Obsada
d2ed4q5

Podziel się opinią

2
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ed4q5
d2ed4q5
d2ed4q5
d2ed4q5