Trwa ładowanie...
d3cdikp
Aktualności

Trzech kandydatów na stanowisko prezesa TVP

Share
Trzech kandydatów na stanowisko prezesa TVP
d3cdikp

Trzy osoby, spośród 11 kandydatów, przeszły do dalszego etapu konkursu na prezesa TVP - poinformował wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej TVP Robert Rynkun-Werner. Wśród zakwalifikowanych do dalszego etapu konkursu jest p.o. prezes Andrzej Urbański.

Pozostałych 8 kandydatów nie spełniło wymogów formalnych; ich oferty nie zawierały np. wszystkich niezbędnych dokumentów. Dwaj kandydaci zakwalifikowani, oprócz Urbańskiego, do dalszego postępowania to były dyrektor ośrodka bydgoskiego TVP Andrzej Szmak i reżyser Dariusz Zawiślak. Według informacji uzyskanych przez PAP w RN TVP, w konkursie nie startował odpowiedzialny za ośrodki regionalne w TVP Sławomir Siwek.

Rada Nadzorcza podała nazwiska kandydatów odrzuconych z przyczyn formalnych. Są to Jan Bocian, Piotr Dmochowski-Lipski, Andrzej Jurga, Piotr Lech Pasiński, Aleksandra Rzońca, Andrzej Jerzy Sajkiewicz, Jolanta Siedlikowska i Anira Wojan. We wtorek rano do Rady nadeszła jeszcze jedna koperta, ponieważ zgłoszenie nastąpiło po terminie, dokumenty w nienaruszonym stanie odesłano nadawcy.

d3cdikp

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 3 kwietnia 2007. Głosowanie w sprawie wyboru prezesa TVP odbędzie się na posiedzeniu Rady Nadzorczej 4 kwietnia 2007 r.

We wtorek Rada Nadzorcza TVP przystąpiła do otwierania kopert z nazwiskami kandydatów na prezesa spółki, by sprawdzić, czy oferty spełniają wymogi formalne.

Zgodnie z warunkami konkursu, kandydat na stanowisko prezesa TVP powinien m.in. mieć wykształcenie wyższe, co najmniej 7-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni na stanowisku kierowniczym, złożyć oświadczenie lustracyjne.

Od 27 lutego obowiązki prezesa TVP pełni Andrzej Urbański, oddelegowany do zarządu jako członek Rady Nadzorczej TVP po odwołaniu z funkcji prezesa Bronisława Wildsteina.

d3cdikp

Podziel się opinią

Share
d3cdikp
d3cdikp