Trwa ładowanie...

TVN Warszawa - nowa stacja telewizyjna

Share
TVN Warszawa - nowa stacja telewizyjna
do05zir

Informacja, rozrywka i poradnictwo, a wszystko z nastawieniem na "użyteczność" - tak według twórców TVN Warszawa wyglądać ma nowy kanał grupy TVN, który startuje 15 grudnia. Tego dnia ruszy też portal internetowy tvnwarszawa.pl

Szef kanału Maciej Maciejowski podkreślił, że TVN Warszawa jest skierowany zarówno do tych, którzy w stolicy się urodzili jak i tych, którzy przyjechali tu, by pracować czy studiować.

Maciejowski nie dostrzega konkurencji dla TVN Warszawa. "Na rynku istnieje obecnie jedynie pasmo w ogólnopolskiej stacji, a my robimy całodobową telewizję, która będzie zawsze dostępna, zawsze będzie można coś warszawskiego obejrzeć" - powiedział Maciejowski, nawiązując do TVP Info.

do05zir

"Więc z tej perspektywy zakładamy, że jesteśmy pierwsi w segmencie telewizyjnym. Myślę, że cały rynek reklamowy warszawski będzie w naszym zasięgu" - dodał.

W ramówce TVN Warszawa znajdzie się codzienny serwis informacyjny "Stolica", emitowany w trzech pasmach: porannym, popołudniowym i wieczornym. "Stolica" będzie miała też dwa główne wydania o 17.50 i 21.30.

Kilkanaście razy dziennie w porannym i popołudniowym paśmie pokazywany będzie program "Ulice", z którego - jak zapewniają twórcy - dowiemy się nie tylko które ulice są aktualnie zakorkowane lub remontowane, ale też jak najszybciej i najłatwiej znaleźć ich objazd.

Trzy razy dziennie na antenie pojawi się "Miejski Reporter" - interaktywny magazyn interwencyjny, współtworzony przez widzów, którzy będą mogli poinformować stację o "kontrowersyjnych sprawach i problemach", z jakimi borykają się warszawiacy. W ramówce nie zabraknie też codziennej rozmowy "ze znanymi i wpływowymi warszawiakami", sportu, pogody, w której "nie będzie informacji o wyżach i niżach", a jedynie praktyczne porady "jak ubrać dziecko do szkoły, jak zaplanować weekend w plenerze oraz czy podlać ogródek".

do05zir

TVN Warszawa proponuje też rozrywkę. Nadawany dwa razy dziennie "Rytm Miasta" ma być przewodnikiem po miejskich imprezach, cenach biletów i wejściówek. W magazynie "FIK" Dorota Zawadzka opowie, gdzie warto wybrać się z dzieckiem w weekend, a Tomasz Kin w programie "Kinetyka" przeprowadzi wywiady ze znanymi i lubianymi warszawiakami.

Elizabeth Duda w magazynie "Goście, goście" przybliży widzom świat obcokrajowców mieszkających w stolicy, zaś Michał Ogórek w cyklu "Jest dobrze!" będzie zapewniał, że warszawiacy "nie mają na co narzekać". Oprócz tego w ramówce znalazły się programy kulinarne, o rynku nieruchomości, a także historyczny.

Zespół TVN Warszawa liczy w sumie 80 osób. Redakcją informacyjną kieruje Patrycja Redo, a rozrywkową Katarzyna Gawrońska. Prace nad kanałem trwały od roku.

TVN Warszawa dostępny będzie we wszystkich "dużych i średnich" stołecznych sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych Cyfra+ oraz n. Zasięg techniczny kanału to 600 tys. gospodarstw, czyli ok. 1,5 miliona osób.

do05zir

Podziel się opinią

Share
do05zir
do05zir