Trwa ładowanie...
13-10-2009 12:48

TVP ogłasza konkurs na prezesa

TVP ogłasza konkurs na prezesa
d2bo9un
d2bo9un

Cztery osoby liczyć będzie nowy zarząd TVP. Warunki konkursu na prezesa i trzech członków zarządu telewizji uchwaliła w poniedziałek późnym wieczorem Rada nadzorcza spółki. Ogłoszenie o konkursie ma się ukazać w prasie w środę, od tego momentu kandydaci do zarządu będą mieli dwa tygodnie na nadesłanie swoich zgłoszeń.

TVP zarządza obecnie tymczasowy zarząd, który tworzy dwoje delegowanych członków Rady nadzorczej TVP: Bogusław Szwedo jako p.o. prezes telewizji i Małgorzata Wiśnicka-Hińcza jako członek zarządu.

Nowy zarząd przejął władzę w TVP po długotrwałym sporze sądowym z poprzednim p.o. prezesem spółki Piotrem Farfałem, który nie uznawał legalności wyboru nowej RN TVP, a w konsekwencji także wybranego przez nią zarządu. Farfał ostatecznie opuścił budynek TVP po tym, jak z rejestru władz spółki wykreślił go Krajowy Rejestr Sądowy. Na rozpatrzenie w sądzie czeka jeszcze odwołanie Farfała od tej decyzji.

Nowa Rada nadzorcza TVP wielokrotnie zapowiadała, że konkurs na docelowy zarząd TVP ma być przeprowadzony sprawnie i szybko, a nowego prezesa spółki możemy poznać na początku listopada.

d2bo9un
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bo9un