WP

TVP wyprodukowała odpowiedź na "Kler". Film "Klecha" już niedługo wejdzie do kin

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Klecha". Fabuła opowiadać będzie o brutalnych działaniach jednostki, powołanej do walki z Kościołem w 1973 r. Premiera już w marcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP wyprodukowała film "Klecha" z Arturem Żmijewskiej w obsadzie
TVP wyprodukowała film "Klecha" z Arturem Żmijewskiej w obsadzie (Materiały prasowe)
WP

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl "Klecha" opowiadać będzie historię "Grupy D" - ściśle tajnego oddziału specjalnego do walki z Kościołem w IV Departamencie MSW.

Ciężko nie skojarzyć tytułu filmu z ostatnim dziełem Wojciecha Smarzowskiego. "Kler", który obnażył obłudę i hipokryzję wielu duchownych, a przy tym okazał się frekwencyjnym hitem i jednym z najczęściej oglądanych polskich produkcji w historii kina. Być może producenci TVP liczą na podobny sukces. Wydźwięk filmu jest jednak zupełnie inny.

- Szefem spec oddziału zostaje pozbawiony skrupułów, cynicznie manipulujący ludźmi "Mistrzo" (w tej roli Piotr Fronczewski). Pobicia, uprowadzenia, podpalenia i prowokacje, to sztandarowe metody pracy tajnej grupy, której jednym z ważniejszych zadań jest zastraszanie i próba pozyskania do współpracy niezłomnego księdza Romana (Mirosław Baka), proboszcza z podradomskiego Pelagowa, ze szczególną perfidią prześladowanego przez komunistyczne służby już od czasów studiów w Seminarium Duchownym w Krakowie w latach 50 - głosi opis filmu.

WP

W filmie "Klecha" produkowanym przez TVP zagrają m.in. Piotr Fronczewski, Artur Żmijewski i Danuta Stenka, Janusz Chabior, Marcin Bosak czy Robert Gonera. "Klecha" ma pojawić się w kinach 1 marca 2019.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP