Trwa ładowanie...
21-12-2006 10:51

TVP1 konkuruje z TVN i Polsatem

TVP1 konkuruje z TVN i Polsatem
d37bgee
d37bgee

Zmiany w publicystyce - m.in. nowy program w miejsce "A dobro Polski?" oraz powrót stałego pasma dla Teatru Telewizji - to najważniejsze zmiany, jakie po Nowym Roku pojawią się w Programie Pierwszym TVP.

Pod koniec stycznia z anteny TVP1 zniknie "A dobro Polski", a w jego miejsce pojawi się nowy program publicystyczny.

"Finalizujemy już prace, program wejdzie na antenę prawdopodobnie w ostatnim tygodniu stycznia. Zdecydowanie chcemy tu konkurować z komercyjnymi stacjami i takimi programami jak "Co z tą Polską" Tomasza Lisa czy "Teraz My" Sekielskiego i Morozowskiego" - powiedział w środę p.o. dyrektora TVP1 Maciej Wojciechowski.

Zmieni się też pora i tytuł wieczornego programu podsumowującego dzień. Zamiast programu "Kwadrans po 23" pojawi się emitowany ok. 22.30 "Z refleksem". Jak wyjaśnił wiceszef TVP1 do spraw informacji i publicystyki Paweł Nowacki zmiana ta ma związek z przesunięciem głównego wydania "Panoramy", która od stycznia na powrót pojawiać się będzie o 22.00.

d37bgee

Jedynka zapowiada ponadto nowy cykl reportaży "sensacyjno- śledczych", które przygotowywać mają dziennikarze terenowych oddziałów TVP.

Na antenę Jedynki wraca stałe pasmo przeznaczone dla Teatru Telewizji, zmieni się tylko jego pora. Spektakle będą nadawane nie jak dotąd ok. 20.00, ale o godz. 21.00. Jak wyjaśnił Nowacki zmieniona godzina Teatru TV ma pozwolić na obejrzenie spektaklu widzom nadawanego o 20.00 w TVP2 "M jak Miłość".

TVP1 będzie prezentowała cztery spektakle miesięcznie, w tym dwie premiery. Raz w miesiącu widzowie będą mogli obejrzeć spektakle w ramach "Sceny Faktu". W tym cyklu pojawią się m.in. spektakl "Inka 1946" - opowiadającym o mordzie sądowym dokonanym na niespełna 18- letniej sanitariuszce i łączniczce AK Danucie Siedzikównie, a także spektakl o tzw. aferze mięsnej.

W Teatrze Telewizji będzie można ponadto zobaczyć m.in. "Narty Ojca Świętego" oraz "Krakowiaków i Górali".

Oprócz tego pojawić mają się nowe programy, w tym pasmo Jedynka Classic, w którym znajdą się koncerty muzyki klasycznej (soboty o godz. 2.30).

d37bgee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37bgee