Trwa ładowanie...
16-09-2002 02:00

Tydzień z 8 kobietami

Tydzień z 8 kobietami
d2i6hl7
d2i6hl7

Impreza towarzyszy premierze filmu 8 Kobiet w reż F.Ozona. Przez cały tydzień od 11 do 17 października warszawskie kino Muranów zmieni się we francuską oazę kina, promującą modę na wysublimowane piękno, francuski styl, szyk i elegancję, piękne kobiety, liryczne nastroje i emocje oraz oczywiście liryczną miłość.

W programie Tygodnia z 8 Kobietami znajdą się m.in. filmowe portret aktorek, występujących w filmie 8 Kobiet. Na ekranie kina Muranów zobaczymy Catherine Denevue, Fanny Ardant, Isabelle Huppert, Virginie Ledoyen, Emmanuelle Beart. W ramach imprezy będzie można zobaczyć również Restrospektywę Filmów F. Ozona, uważanego za jednego z najbardziej prowokujących współczesnych reżyserów francuskich, okrzykniętego jednym z najbardziej obiecujących francuskich reżyserów ostatnich lat.

W ramach spotkania z 8 Kobietami zapraszamy także do kina Muranów na specjalnie przygotowaną wystawę stylowych i wysublimowanych zdjęć z filmu.

Warto zaplanować tydzień w kinie Muranów i poddać się urokowi kina, które działa jak francuski pocałunek.

d2i6hl7

RETROSPEKTYWA FILMÓW F. OZONA

François Ozon urodził się w Paryżu w roku 1967. W roku 1990 rozpoczyna studia w prestiżowej szkole FEMIS. Jest autorem licznych filmów zrealizowanych na taśmie super-8, video, 16 mm i 35 mm. Wiele z jego filmów krótkometrażowych pokazywano w ramach międzynarodowych festiwali filmowych.

Pierwszy film pełnometrażowy Ozona, „Sitcom”, był prezentowany w oficjalnej selekcji podczas Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na festiwalu w Cannes w roku 1998.

Od dawna chodził mi pogłowie pomysł na film, w którym grałyby wyłącznie kobiety. Dzięki pomocy Dominique Besnéharda odkryłem sztukę sensacyjną z lat 60-tych – 8 kobiet – napisaną przez Roberta Thomasa. 8 kobiet od razu wydało mi się idealnym materiałem do mojego projektu kobiecego filmu. Ze sztuki zachowałem sytuację oraz intrygę sensacyjną, którą zresztą uprościłem. Starałem się natomiast wzmocnić stronę humorystyczną, przydając jednocześnie głębi postaciom oraz uwspółcześniając rywalizację i stosunki rodzinne pomiędzy ośmioma kobietami. Chciałem zrealizować komedię, wzbogaconą klasyczną intrygą sensacyjną, odsyłającą do pomysłów Agaty Christie. Pragnąłem wywołać lekką i zabawną refleksję na temat kobiecości, aktorek, stosunków klasowych i sekretów życia rodzinnego.

d2i6hl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6hl7