Trwa ładowanie...
d8plh9z

Tykho Moon

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
W Tykho Moon tytułowy bohater traci pamięć na rzecz dyktatora kolonii. Jak sobie poradzi w codzienności?
d8plh9z
WP Film
Źródło: WP Film

Tykho Moon – najważniejsze informacje

Tykho Moon to film science-fiction z 1996 roku w reżyserii Enki Bilal, który jest także autorem oryginalnego scenariusza. Enki Bilal to emigrant z byłej Jugosławii, który osiadł we Francji. Znany był z tworzenia niepowtarzalnych komisków. Współautorem jest Dan Franck. W filmie Tykho Moon występują Julie Delpy, Johan Leysen i Michel Piccoli.

Tykho Moon to produkcja Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Film Tykho Moon został nakręcony w Paryżu (Francja) oraz w Berlinie, Düsseldorfie i Wülfrath (Niemcy).

Tykho Moon – opis

MacBee to dyktator księżycowej kolonii. Jego następca staje się ofiarą zamachu wynajętych zabójców, a MacBee postanawia ich złapać. Dyktator chce mieć kontrolę nad kolonią, ale także przedłużyć własne życie, za sprawą postępującej medycyny. Ponieważ wszyscy męscy członkowie jego rodziny cierpią na tajemniczą chorobę, pilnie potrzebuje przeszczepów narządów. Poszukuje w tym celu idealnego dawcy mózgu. Odpowiednim kandydatem wydaje się być Tykho Moon, któremu kiedyś MacBeen oddał kilka neuronów.

Po operacji Tykho traci pamięć, nie jest świadomy procesu, jakiemu został poddany. Jest rzeźbiarzem Anikstem, który zakochuje się w prostytutce, nie będąc świadomym, kim ona naprawdę jest. Film Tykho Moon ukazuje funkcjonowanie totalitaryzmu oraz ludzkiej pamięci.

Tykho Moon – nagrody

Reżyser filmu Tykho Moon – Enki Bilal w 1997 roku otrzymał nagrodę podczas Brukselskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Fantasy za artystyczną jakość i wizualną koncepcję filmu.

Tykho Moon
Tytuł oryginalny

Tykho Moon

Gatunek

science-fiction

Kraj produkcji

Francja, Niemcy, Wielka Brytania

Rok produkcji

1996

Data światowej premiery

28.11.1996

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8plh9z
d8plh9z
d8plh9z