ycipk-4cv3ye

"Tylko nie mów nikoku": Bohater dokumentu Sekielskiego dostanie ogromne odszkodowanie

Marek Mielewczyk, jeden z molestowanych przez księdza, który wystąpił w filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, otrzyma spore odszkodowanie. Sąd zdecydował, że oprócz wypłacenia pieniędzy duchowny oficjalnie przeprosi pokrzywdzonego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Tylko nie mów nikomu" można oglądać w serwisie YouTube
"Tylko nie mów nikomu" można oglądać w serwisie YouTube (Materiały prasowe)
ycipk-4cv3ye

Marek Mielewczyk opowiedział w dokumencie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Był molestowany przez księdza Andrzeja S., wikariusza parafii św. Kazimierza w Kartuzach w latach 80. Sprawę postanowił skierować do sądu. Domagał się oficjalnych przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 9999 zł.

ZOBACZ TEŻ: Dawid Ogrodnik o filmie Sekielskiego. "W 3 dni poruszył 13 mln osób"

ycipk-4cv3ye

Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrywał sprawę przez 2 lata. Orzekł, że Andrzej S. jest winny. Nakazał księdzu przeprosić pokrzywdzonego. Duchowny nie zgadzał się z wyrokiem i odwołał się od niego.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku ponownie rozpatrzył sprawę. Uznał winnymi duchownego, parafii i diecezji pelplińskiej. Ksiądz ma oficjalnie przeprosić Mielewczyka za czyny z przeszłości, a parafia i diecezja za brak reakcji na zachowania duchownego wobec ministranta. Ponadto oskarżeni mają zapłacić aż 400 tys. zł odszkodowania. Nikogo z przedstawicieli oskarżonych nie było na sali podczas ogłoszenia wyroku.

- Przed rozprawą zostałem zapytany, jakiego wyroku oczekuję. Odpowiedziałem, że sprawiedliwego - mówił Marek Mielewczyk. - Uważam, że taki wyrok zapadł. W sposób jasny i przejrzysty wykazał winę byłego księdza Andrzeja S. To wyrok bardziej korzystny. Został po raz pierwszy w historii polskiego prawa tak wydany. Jestem zaskoczony wykładnią, kwota też w pełni mnie satysfakcjonuje za to, co mnie spotkało w moim życiu. Jest to na pewno przełomowy wyrok - dodał.

Dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" na YouTube obejrzało ponad 22 mln widzów.

ycipk-4cv3ye
Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4cv3ye

ycipk-4cv3ye
ycipk-4cv3ye