Trwa ładowanie...

Upadek aktora. Kiedyś grał Jezusa, dziś głosi szkodliwe bzdury

Jim Caviezel, aktor znany z "Pasji", był gościem na konferencji zorganizowanej przez prawicowe środowiska z USA. Głosił tam absurdalne i niebezpieczne teorie spiskowe, spopularyzowane przez ludzi odpowiedzialnych za atak na Kapitol.

Jim Caviezel Jim Caviezel Źródło: Materiały prasowe, Getty Images
d264cm5
d264cm5

Jim Caviezel ma 52 lata i jest aktorem najbardziej znanym z filmu Mela Gibsona "Pasja", gdzie wcielił się w Jezusa. Artysta, który podkreśla, że nawrócił się dzięki Janowi Pawłowi II, był w ubiegły piątek gościem na konferencji zorganizowanej przez skrajnie prawicowe środowiska w Oklahomie. Jak podaje The Wrap, wydarzenie pod niewinnym hasłem "zdrowie i wolność" było de facto spotkaniem, na którym prelegenci wygłaszali niebezpieczne teorie spiskowe, związane m.in. z pandemią COVID-19.

Caviezel część swego przemówienia poświęcił absurdalnej teorii. Wstrząśnięty aktor mówił bowiem o "adrenochromowaniu dzieci". Co to takiego?

Zacznijmy od tego, że adrenochrom to organiczny związek chemiczny, który powstaje w ludzkim organizmie na skutek procesu utleniania się epinefryny, czyli po prostu adrenaliny.

Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

Według członków ruchu QAnon adrenochrom jest używany jako "narkotyk elit" przez ludzi na najwyższych szczeblach władzy oraz hollywoodzkich celebrytów. Miałby on mieć też właściwości odmładzające i lecznicze, pomagając w zwalczaniu m.in. COVID-19.

d264cm5

Zdaniem wyznawców tej teorii spiskowej związek jest otrzymywany z porwanych i torturowanych dzieci. To jedna z głównych narracji forsowanych przez globalny ruch konspiracyjny, którego wyznawcy w styczniu 2021 r. zaatakowali Kapitol.

W pewnym momencie moderator poprosił aktora, aby wyjaśnił na czym polega "adrenochromowanie dzieci". Choć nie musiał, bo na pytanie, czy zebrani wiedzą, o czym mowa, w całej sali uniosły się ręce.

- Dla tych ludzi, którzy to robią, nie będzie litości - mówił drącym głosem aktor, a zebrani ludzie zaczęli klaskać. Filmik z jego wypowiedzią możecie obejrzeć poniżej.

d264cm5

Jak pisze The Wrap, Caviezel miał pojawić się w towarzystwie Tima Ballarda, który jednak ostatecznie zrezygnował. Ballard to budzący kontrowersje były agent rządowy i założyciel organizacji Operation Underground Railroad, która walczy z handlem dziećmi.

To także bohater zwolenników ruchu QAnon. Amerykańskie media zarzucają mu brak transparentności oraz kwestionują jego metody i efekty jego działań. W nadchodzącym filmie "Sound of Freedom" Jim Caviezel wcielił się właśnie Tima Ballarda. Na konferencji aktor stwierdził, że produkcja dorównuje poziomem filmom oscarowym.

W popkulturze adrenochrom pojawił się dzięki dziennikarzowi i pisarzowi Hunterowi S. Thompsonowi, którego w filmie "Las Vegas Parano" zagrał Johnny Depp. Po latach autor przyznał, że opisany przez niego sposób pozyskiwania substancji z nadnercza żywej osoby oraz efekty jego działania zostały po prostu zmyślone.

d264cm5

Warto też dodać, że adrenochrom uzyskuje się w warunkach laboratoryjnych, a syntetyczną epinefryną wytwarza się od 1906 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d264cm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d264cm5