Trwa ładowanie...
29-09-2006 13:22

'Volver' hiszpańskim kandydatem do Oscara

Share
'Volver' hiszpańskim kandydatem do Oscara
d2nvopj

Hiszpańskim kandydatem do nominacji do statuetki Oscara został najnowszy, a już bardzo głośny film Pedro Almodóvara pt.: "Volver".

Hiszpański reżyser nie krył zadowolenia po ogłoszeniu werdyktu:
- Teraz Sony musi przekonać członków Akademii, jeżeli chcemy dostać tę nominację - stwierdził w jednym z radiowych wywiadów.

"Volver" nie był stuprocentowym kandydatem Hiszpanii do oscarowej nominacji. Pokonał dwóch konkurentów - "Alatriste" Agustína Diaza Yanesa oraz "Salvador" Manuela Huergi.

d2nvopj

Obraz, w którym w główną rolę wcieliła się Penélope Cruz, to niemal pozbawiona mężczyzn opowieść o miłości i wybaczeniu, a także o Hiszpanii. Raimunda (Cruz) to pozornie pewna siebie i silna kobieta, która pewnego dnia musi stanąć w obronie swojej córki i jej przyszłości. Pomagają jej w tym siostra i matka, która wróciła z zaświatów.

Film spotkał się z gorącym przyjęciem na całym świecie. Polscy recenzenci nie kryją pochwał.

„Komedia łączy się tu z tragedią, kultura wysoka z niską, realizm z elementami fantastycznymi - jednym słowem, znajdujemy tu wszystkie te elementy, które składają się na specyfikę stylu Almodovara, i które znamy już z wcześniejszych dzieł reżysera” – czytamy w recenzji Wirtualnej Polski.

Jak przyjmie go Polska publiczność? O tym możemy się przekonać od dziś, 28 września, czyli od dnia, kiedy to film wchodzi na ekrany kin.

d2nvopj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nvopj
d2nvopj