Trwa ładowanie...
23-08-2006 12:43

W Gdyni obrodziło filmami

Share
W Gdyni obrodziło filmami
d2l64g5

Zanosi się na ostrą konkurencję na tegorocznym 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Liczba zgłoszonych filmów przebiła rok ubiegły.

W sumie podczas Festiwalu zobaczymy aż 55 produkcji! 24 filmy ubiegać się będą w Konkursie Głównym o statuetkę „Złotych Lwów” (listy z tytułami w złączniku). 6 filmów zaprezentowanych zostanie na pokazie specjalnym pod hasłem Panorama.

W konkursie kina offowego wystartuje 20 tytułów, a w sesji pozakonkursowej pozostałych 5 produkcji niezależnych. FILMY KONKURSOWE, KTÓRE ZOBACZYMY W TYM ROKU W GDYNI „- Można się tylko cieszyć patrząc na liczbę filmów zgłoszonych do konkursu głównego i konkursu kina niezależnego, ale bardziej niż sam rekord statystyczny, cenna jest wielka różnorodność tematyki, poruszanych problemów, zgłębianych wątków w zgłoszonych filmach” – mówi Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu.

d2l64g5

Tradycyjnie już we wrześniu, podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia stanie się stolicą polskiego kina. W tym roku ta największa impreza polskiego kina zaplanowana jest od 11 do 16 września.

Podczas Festiwalu Stowarzyszenie Filmowców Polskich obchodzić będzie swoje 40-lecie. Można więc spodziewać się prawdziwego najazdu gwiazd polskiego kina oraz wszystkich tych, którzy przyczynili się do jego rozwoju. Organizatorzy przewidują przyjazd ponad tysiąca gości i uczestników.

d2l64g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l64g5
d2l64g5