Trwa ładowanie...
d38vnbg

W piekle złota

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d38vnbg

Młodzi i starzy, silni i słabi, mężczyzny i kobiety, dzieci – wszystkich można zobaczyć przy wyczerpującej pracy w rzemieślniczych kopalniach złota w Ghanie. To tu lokalni mieszkańcy liczą na odmianę losu, przeszukując wody okolicznych rzek i kopiąc prowizoryczne tunele. Jedni znaleźli się tu po śmierci krewnych, inni zarabiają na szkolne pomoce, ktoś - na leki. Każdy przesiewa rdzawą ziemię w poszukiwaniu zarodka lub choćby złotego pyłu, który może stanowić o istnieniu lub zagładzie.

David A. Masterville w swoim dokumencie ukazuje codzienność mieszkańców Ghany, pracujących przy poszukiwaniach najważniejszego surowca mineralnego regionu. Spotkani po drodze rozmówcy to najczęściej ludzie zgnębieni, podupadli na zdrowiu, pozbawieni marzeń i złudzeń. Wielu miało zamiar pracować przy poszukiwaniach tylko kilka miesięcy. Z braku perspektyw w ubogim kraju – dekadami nie ruszają się z miejsca.

„Gold Is Here” to z jednej strony tragiczne ludzkie historie, z drugiej zaś – próba podjęcia analizy kondycji współczesnej Ghany. Fascynujący to wizerunek, choć niezwykle bolesny, ukazujący pracujące dzieci, które nie skończą szkoły, kobiety pracujące równie ciężko co mężczyźni, poszukiwaczy złota narażonych na śmiertelne niebezpieczeństwo za głodowe pensje. Niepokojące i potrzebne kino.

W piekle złota
Tytuł oryginalny

Gold Is Here

Gatunek

dokumentalny

Rok produkcji

2014

Czas trwania

70 min.

Obsada

Podziel się opinią

d38vnbg

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38vnbg
d38vnbg
d38vnbg