Trwa ładowanie...
Aktualności

W TVP nowi szefowie: Jedynki Hoflik, Dwójki - Rastawicki

Share
W TVP nowi szefowie: Jedynki Hoflik, Dwójki - Rastawicki
dr1dv03

Zarząd Telewizji Polskiej S.A. powołał na stanowisko dyrektora TVP1 Wojciecha Hoflika, natomiast dyrektora TVP2 - Rafała Rastawickiego - poinformowało w środę biuro prasowe TVP.

Wojciech Hoflik jest dziennikarzem, scenarzystą i reżyserem telewizyjnym, związanym z Telewizją Polską od 1991 r. m.in. jako reporter i wydawca "Panoramy" i "Teleexpressu" oraz producent. Od lipca 2008 do stycznia 2009 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora TVP1 ds. programów artystycznych i rozrywkowych.

Rafał Rastawicki to dziennikarz i rzecznik prasowy. W TVP zajmował m. in. stanowiska kierownika Redakcji Programów Publicystycznych TVP1, a także zastępcy dyrektora ds. programowych tej anteny w latach 2001-2004.

dr1dv03

Stanowiska stracili Iwona Schymalla, która kierowała TVP1 od lipca, oraz Krzysztof Nowak - również od lipca szef TVP2.

W środę nowe władze TVP spotkały się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem. Na zaproszenie ministra w resorcie stawili się: nowy p.o. prezes spółki Bogusław Szwedo, p.o. przewodniczący Rady Nadzorczej TVP Bogusław Piwowar oraz reprezentujący w RN TVP resort skarbu Grzegorz Borowiec.

Następnie minister spotkał się także z władzami Polskiego Radia: p.o. prezesem spółki Jarosławem Hasińskim, przewodniczącym Rady nadzorczej Tomaszem Sieniutyczem oraz członkiem RN z ramienia skarbu państwa Katarzyną Zielińską.

W wydanym po spotkaniu komunikacie resortu czytamy, że "minister Grad przedstawił swoje oczekiwania dotyczące wypracowania przez spółki strategicznych, wieloletnich planów oraz podjęcia działań mających na celu przygotowanie rocznych planów rzeczowo-finansowych".

"Minister zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność kontynuacji procesów restrukturyzacji oraz racjonalnego i oszczędnego prowadzenia gospodarki finansowej, w tym np. analizę formuły zawieranych kontraktów.

Minister skarbu oczekuje również, że nowe władze TVP zapoznają się z już istniejącymi audytami dotyczącymi sytuacji spółki oraz doprowadzą do odtajnienia ich treści" - głosi komunikat MSP.

dr1dv03

Podziel się opinią

Share
dr1dv03
dr1dv03