Trwa ładowanie...
03-01-2007 16:29

Watykan wzywa do bojkotu 'Kodu da Vinci'

Watykan wzywa do bojkotu 'Kodu da Vinci'
d16hibx
d16hibx

Sekretarz watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary arcybiskup Angelo Amato zaapelował o bojkot filmu Kod da Vinci na podstawie bestsellerowej powieści Dana Browna.

W wystąpieniu na rzymskim Uniwersytecie Opus Dei - Santa Croce arcybiskup Amato podkreślił, że wchodzący wkrótce na ekrany film jest zbiorem obelg oraz błędów historycznych i teologicznych.

- Mam nadzieję, że wszyscy zbojkotujecie ten film - powiedział włoski arcybiskup podczas sesji na temat mediów. ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z 'KODU DA VINCI' - Gdyby te kalumnie i zniewagi były na temat Koranu czy holokaustu to słusznie wywołałyby bunt na całym świecie, ale jako zwrócone przeciwko Kościołowi i chrześcijanom uchodzą bezkarnie - dodał Amato, który jest bliskim współpracownikiem papieża Benedykta XVI.

- Dziwny sukces uparcie antychrześcijańskiej powieści Dana Browna należy po części przypisać temu, że katolicy nie potrafią uzasadnić swojej nadziei, zaś młodzi ludzie nie są kulturowo przygotowani, by bronić prawd wiary - oświadczył arcybiskup.

Zdaniem Amato, w związku z szerzeniem się tego, co nazwał "wirtualną rzeczywistością", ludzie, wydarzenia i historia podlegają nieustannej manipulacji, a jej przykładem jest właśnie powieść Dana Browna.

Kod da Vinci w polskich kinach już 19 maja. Film wchodzi na ekrany pod patronatem Wirtualnej Polski.

d16hibx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16hibx