Trwa ładowanie...
28-07-2014 14:50

"Wielcy ludzie wielkich wojen" na History

"Wielcy ludzie wielkich wojen" na HistoryŹródło: Studio Munka-SFP
d2xrc7x
d2xrc7x

W związku z 100 rocznicą wybuchu I wojny światowej i 75 rocznicą wybuchu II wojny światowej koncern telewizyjny A+E Networks od lipca do listopada w 160 krajach na świecie na kanałach HISTORY i H2 wyemituje serial fabularyzowany „Wielcy ludzie wielkich wojen”. Produkcja otrzymała trzy nominacje do nagrody Emmy. Polska premiera serialu jest zaplanowana we wrześniu 2014 roku.

„Wielcy ludzie wielkich wojen" (org. The World Wars) to opowieść o trzech niszczycielskich dekadach minionego stulecia widziana oczami ludzi, którzy najpierw walczyli w okopach, by potem doprowadzić świat na skraj upadku. Zaledwie 20 lat dzieli dwa najbardziej katastrofalne w skutkach konflikty XX wieku – I i II wojnę światową. Wielu specjalistów uważa, że nie były to oddzielne wojny, ale krwawe kontinuum, które najpierw rozprzestrzeniło się w Europie, by ostatecznie dotrzeć do każdego zakątka ziemi. Również najważniejsi rozgrywający w czasie II wojny światowej, kojarzeni z wielkim bohaterstwem, krwawym komunizmem i morderczym nazizmem, tacy jak Adolf Hitler, Józef Stalin, Winston Churchill, Benito Mussolini, Hideki Tojo, George Patton, Franklin Roosevelt, Charles de Gaulle byli bardzo aktywni w czasie I wojny światowej. Zanim jednak stali się gigantami, byli młodymi ludźmi, którzy musieli się wiele nauczyć.

Serial „Wielcy ludzie wielkich wojen” został nakręcony przez producentów wyróżnionej nagrodą Emmy produkcji HISTORY „Budowniczowie Ameryki” (org. The Men Who Built America) z użyciem nowoczesnych wizualizacji komputerowych. W dokumencie wykorzystano wypowiedzi takich ludzi jak generał Colin Powell, były sekretarz stanu USA, były premier Wielkiej Brytanii John Major, były premier Włoch Mario Monti, czy światowej sławy historycy.

Sześciogodzinny serial „Wielcy ludzie wielkich wojen” stacji HISTORY przyciągnął przed telewizory w USA aż 3,4 miliona widzów, a we Włoszech ponad 700 tysięcy. Zapowiedź do serialu nagrał prezydent USA Barack Obama, a lektorem został dwukrotnie nominowany do Oscara Jeremy Renner (The Hurt Locker – W pułapce wojny; American Hustle). Produkcja została również nominowana w trzech kategoriach do nagrody Emmy jako „najlepszy dokument lub serial dokumentalny”, „najlepszy scenariusz programu dokumentalnego” i „najlepsza edycja dźwięku dla programu dokumentalnego”.

Serial „Wielcy ludzie wielkich wojen” powstawał w Europie i USA we współpracy z niemiecką stacją informacyjną N24 i francuskim nadawcą publicznym France Television. Wraz z premierą serialu, stacje HISTORY i H2 rozpoczynają światową kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów szkół średnich i studentów na całym świecie. „Sądzimy, że przesłanie i jakość produkcji serialu Wielcy ludzie wielkich wojen pomoże mu wyróżnić się na tle innych wojennych produkcji powstających w związku z setną rocznicą wybuchu wojny” – mówi Sally Habbershaw, wiceprezes ds. treści programowych w A+E Networks. „Nasz serial jako jedyny traktuje I i II wojnę światową jako jedno tragiczne wydarzenie, a nie dwa. Przyjęliśmy punkt widzenia, jakiego wcześniej w telewizji nie było. Przyglądamy się kluczowym postaciom konfliktu i temu, jak doświadczenia I wojny światowej ukształtowały ich jako przywódców w II wojnie światowej”.

d2xrc7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xrc7x

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj