Trwa ładowanie...

Wielka Brytania po śmierci Księżnej Diany

Share
Wielka Brytania po śmierci Księżnej Diany
djkmd5e

Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem Tony’ego Blaira, nowo wybranego premiera, czeka wiele niespodziewanych zadań. Te wszystkie wydarzenia będziemy mieli okazję obserwować w najnowszym filmie Stephena Frearsa The Queen.

The Queen miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i przez cały czas jego trwania był faworytem zarówno publiczności jak i krytyków.

15 września film pojawił się na ekranach w Wielkiej Brytanii i we Włoszech i od tej pory jest w czołówce box office’ów. Podczas niespełna dwóch tygodni wyświetlania na Wyspach Brytyjskich zarobił już 5 mln funtów. Zobacz pierwsze zdjęcia z filmu "The Queen" Podczas Weneckiego festiwalu film został wyróżniony Nagrodą dla Najlepszej Roli Kobiecej. Otrzymała ją rewelacyjna Helen Mirren, która wciela się w filmie w postać królowej Elżbiety II. Film otrzymał w Wenecji również nagrodę nagrodę za Najlepszy Scenariusz (Peter Morgan), oraz nagrodę FIPRESCI.

„Zobaczyliśmy świetny film Stephena Frearsa o Elżbiecie II. Królowa w kaloszach pokazana w domowym otoczeniu nie traci swojego majestatu, przeciwnie- zyskuje go.” – napisał w swej recenzji Tadeusz Sobolewski z Gazety Wyborczej.

Polska premiera The Queen planowana jest w okolicach ceremonii rozdania Oscarów. Dystrybutorem filmu w Polsce jest SPI.

djkmd5e

Podziel się opinią

Share
djkmd5e
djkmd5e