WP
WP

Wilkołak 2018 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Wilkołak" to ciężki film grozy, w którym głównymi bohaterami są dzieci uwolnione z obozu koncentracyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
"Wilkołak" to polski dramat o losach dzieci uwolnionych z obozu koncentracyjnego Materiały prasowe
Podziel się

Wilkołak – zarys fabuły

Akcja filmu "Wilkołak" rozpoczyna się latem 1945 roku, po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W gęstym lesie, w opuszczonym pałacu zorganizowany zostaje prowizoryczny, obskurny sierociniec dla ośmiorga dzieci uwolnionych z obozu. Pieczę nad nimi ma sprawować również była więźniarka, dwudziestoletnia Hanka.

Choć początkowo wszystko zdaje się układać, koszmar powraca. W okolicznych lasach grasują bowiem wygłodniałe wilczury, które naziści wypuścili, na wypadek ucieczek więźniów z obozu. Bestie szukają pożywienia i są niezwykle agresywne, a celem ich ataków stają się dzieci.

WP

Tytuł filmu "Wilkołak" odzwierciedla kilka bestii: tę nazistowską, która zamieniła najmłodsze lata dzieci w piekło, otaczające sierociniec wilczury oraz gnieżdżące się w ośmiorgu dzieci zło zasiane przez okrucieństwo II wojny światowej.

Wilkołak – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Wilkołak" powstały w Bulowicach, Ludwikowicach, a także na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Plan zdjęciowy realizowany był od lipca do listopada 2017 roku.
  • Premiera filmu "Wilkołak" miała miejsce podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zdobył dwie statuetki Złotych Lwów – dla najlepszego reżysera i za najlepszą muzykę (dla Antoniego Łazarkiewicza, również za muzykę w filmie "Kamerdyner"), jak również nominację w konkursie głównym.

Zobacz inne najlepsze filmy o wilkołakach 2018 roku.

Gatunek

horror, dramat

Kraj produkcji

Polska, Holandia, Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

19.09.2018

Data polskiej premiery

19.09.2018

Czas trwania

88 min.

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP
WP