Trwa ładowanie...
d2bbxos

Wilkołak (2018)

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Wilkołak" to ciężki film grozy, w którym głównymi bohaterami są dzieci uwolnione z obozu koncentracyjnego.
d2bbxos
5
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wilkołak – zarys fabuły

Akcja filmu "Wilkołak" rozpoczyna się latem 1945 roku, po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W gęstym lesie, w opuszczonym pałacu zorganizowany zostaje prowizoryczny, obskurny sierociniec dla ośmiorga dzieci uwolnionych z obozu. Pieczę nad nimi ma sprawować również była więźniarka, dwudziestoletnia Hanka.

Choć początkowo wszystko zdaje się układać, koszmar powraca. W okolicznych lasach grasują bowiem wygłodniałe wilczury, które naziści wypuścili, na wypadek ucieczek więźniów z obozu. Bestie szukają pożywienia i są niezwykle agresywne, a celem ich ataków stają się dzieci.

Tytuł filmu "Wilkołak" odzwierciedla kilka bestii: tę nazistowską, która zamieniła najmłodsze lata dzieci w piekło, otaczające sierociniec wilczury oraz gnieżdżące się w ośmiorgu dzieci zło zasiane przez okrucieństwo II wojny światowej.

Wilkołak – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Wilkołak" powstały w Bulowicach, Ludwikowicach, a także na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Plan zdjęciowy realizowany był od lipca do listopada 2017 roku.
  • Premiera filmu "Wilkołak" miała miejsce podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film zdobył dwie statuetki Złotych Lwów – dla najlepszego reżysera i za najlepszą muzykę (dla Antoniego Łazarkiewicza, również za muzykę w filmie "Kamerdyner"), jak również nominację w konkursie głównym.
Wilkołak (2018)
Gatunek

horror, dramat

Kraj produkcji

Polska, Holandia, Niemcy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

19.09.2018

Data polskiej premiery

19.09.2018

Czas trwania

88 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bbxos
d2bbxos
d2bbxos