Trwa ładowanie...
01-07-2009 12:20

Wkrótce premiera filmu sfinansowanego przez Internautów

Wkrótce premiera filmu sfinansowanego przez InternautówŹródło: Jupiter
d1otsq7
d1otsq7

Już we wtorek 7 lipca w kinie Muranów w Warszawie odbędą się premierowe pokazy filmu "Wszystko" Artura Wyrzykowskiego - pierwszej polskiej produkcji finansowanej przez Internautów. W uroczystej premierze udział wezmą gwiazdy i twórcy filmu.

- Film jest krótkometrażową, nieromantyczną, mocno ironiczną komedią. Historią pierwszej miłości, szczerej i największej, ale rozkosznie naiwnej i nieporadnej - mówią o "Wszystko" jego twórcy. W filmie wystąpiły wschodzące gwiazdy polskiego kina: Mateusz Banasiuk, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Antoni Pawlicki i Michał Koterski.

"Wszystko" w reżyserii Artura Wyrzykowskiego jest pierwszym polskim filmem finansowanym przez Internautów. Reżyser zaczął od założenia strony internetowej, na której prezentował scenariusz i storyboard. Za jej pośrednictwem prosił o wpłaty pieniędzy, które pomogłyby mu sfinansować film.

Tak pozyskani "koproducenci" filmu zostaną wymienieni w w napisach końcowych i otrzymają płytę DVD z filmem. Przedsięwzięcie poparła dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz, podkreślając, że jej priorytetem jest wspieranie młodych, także tych działających niestandardowo.

d1otsq7

Akcja okazała się sukcesem. Za zebrane od 688 osób ponad 28 tysięcy złotych i 20 tysięcy nagrody od PISF Wyrzykowski mógł zrobić zdjęcia, zmontować i przygotować pierwszą, jeszcze surową wersję filmu, na taśmie cyfrowej.

Projekcja filmu dobywać się będzie z taśmy 35 mm, co ułatwić ma jego profesjonalną dystrybucję. Służyć temu ma także strona internetowa www.ChceZobaczycWszystko.net, na której internauci deklarują swoje zainteresowanie obrazem.

d1otsq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1otsq7