Trwa ładowanie...
d3xormm

Wracają bohaterowie komedii romantycznej "Cztery wesela i pogrzeb"! Jak dziś wyglądają?

W 1994 roku powstał film, który na zawsze odmienił oblicze komedii i dzięki któremu Hugh Grant zyskał światową sławę. Teraz aktorzy wracają na plan!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film nakręcony w zaledwie 6 tygodni zarobił ponad 200 milionów dolarów na całym świecie
Film nakręcony w zaledwie 6 tygodni zarobił ponad 200 milionów dolarów na całym świecie (East News)
d3xormm

"Cztery wesela i pogrzeb" to kultowa romantyczna komedia, której akcja rozgrywa się podczas... czterech ślubów i jednego pogrzebu. Opowiada o ośmiu przyjaciołach, pięciu księżach, jedenastu ślubnych strojach, szesnaściorgu teściach i dwóch tysiącach kieliszków szampana.

W sposób szczególny jest to historia Charlesa (w tej roli Hugh Grant) dowcipnego i czarującego 32-latka. Im więcej ślubów, na których bywa wraz z przyjaciółmi, tym mniejszą wyraża ochotę na wstąpienie w związek małżeński. Aż do pewnej soboty, gdy w kościele Charles spostrzega Carrie (Andie Macdowell) - najbardziej niezwykłą, błyskotliwą i nieuchwytną Amerykankę, jaką kiedykolwiek spotkał.

Komedia "Cztery wesela i pogrzeb" została nakręcona w zaledwie półtora miesiąca, budżet wynosił 3 miliony funtów. Film na całym świecie zarobił 245.7 milionów dolarów i z miejsca stał się hitem. Dostał dwie nominacje do Oscara (za "Najlepszy film" i "Scenariusz oryginalny"). Hugh Grant otrzymał za rolę neurotycznego Charlesa statuetkę Grammy i BAFTA. Od tamtej pory stał się ikoną komedii romantycznych i aktorem znanym na całym świecie.

d3xormm

Piosenka "Love Is All Around" grupy Wet, Wet, Wet (oryginalnie utwór nagrał zespół the Troggs) utrzymywała się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów przez 15 tygodni, a płyta z singlem sprzedała się w niemal 2 milionach egzemplarzy.

Po 25 latach bohaterowie "Czterech wesel" spotykają się na planie. Reżyserem jeszcze raz jest Mike Newell. Dwunastominutowy film zostanie wyemitowany 15 marca w stacji BBC One w ramach inicjatywy Red Nose Day. Zyski z emisji zostaną przekazane na fundację opiekującą się dziećmi z biednych środowisk. W 2017 taką samą akcję przeprowadzili twórcy innej kultowej produkcji – "To właśnie miłość". Twórcą Red Nose Day jest Richards Curtis, twórca tak kultowych komedii romantycznych jak "Bridget Jones", "To właśnie miłość", "Radio na fali", "Czas na miłość" czy "Notting Hill".

Zobacz także: Jak dzisiaj wygląda aktorzy "To właśnie miłość"?

Porównajcie zdjęcia aktorów sprzed 25 lat z aktualnymi.

d3xormm

Andie Macdowell czyli Carrie. Amerykanka, która zawróciła w głowie Charlesowi. Spędzili upojną noc, po czym... wyszła za mąż za innego. Scena ich pocałunku w deszczu do dziś uznawana jest za jedną z najbardziej romantycznych w historii kina. Ostatnio zagrała w filmie w 2012 roku. Dziś Macdowell ma 60 lat i dzięki naturalnej i delikatnej urodzie została ambasadorką jednej ze światowych marek kosmetycznych.

Źródło: East News

ZOBACZ TEŻ: Andie MacDowell: Mijają lata, a ona wygląda coraz lepiej

Hugh Grant zagrał Charlesa. Faceta po przejściach, który wciąż mieszka ze współlokatorką. Zapominalski, flegmatyczny, trochę rozkojarzony i bardzo uroczy. Zakochuje się po uszy w pięknej Amerykance i po raz pierwszy w życiu ma złamane serce. Dzięki swojej urodzie "słodkiego chłopca" zagrał w wielu komediach romantycznych, ale poprowadził swoją karierę tak mądrze, że nie pozwolił się zaszufladkować. Już w "Dziennikach Bridget Jones" zagrał cynicznego kobieciarza. W 2018 roku zagrał główną rolę w miniserialu "Skandal w angielskim stylu", gdzie wcielił się w skompromitowanego polityka. Ma 59 lat.

Źródło: East News

Kristin Scott Thomas wcielała się w postać Fiony, beznadziejnie i potajemnie zakochanej w Charlesie. Dzięki niezwykłej urodzie jest często osadzana w rolach kostiumowych. Za rolę w "Angielskim pacjencie" otrzymala nominację do Oscara.

Źródło: Materiały prasowe

Rowan Atkinson od zawsze będzie kojarzyć się polskim widzom z postacią "Jasia Fasoli". Atkinson z komedii uczynił prawdziwą sztukę. W "Czterech weselach" zagrał księdza pogubionego w liturgii. Richard Curtis zaangażował go do "To właśnie miłość", gdzie wcielił się w postać najbardziej irytującego sprzedawcy w historii. Ma 64 lata.

Źródło: East News

Anna Chancellor to Henrietta, kąśliwie przezywana "Kaczym dziobem". Gdy wreszcie namówiła Charlesa do ślubu, ten zostawił ją przed ołtarzem.

Źródło: Materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: Charlotte Coleman: Jej śmierć była szokiem dla wszystkich

John Hannah wcielił się w postać przyjaciela Charlesa. Cyniczny i dowcipny skrywał przed wszystkimi sekret. Dopiero, gdy jego kochanek zmarł na zawał, odkrył swoją tajemnicę.

Źródło: Materiały prasowe

"Cztery wesela i pogrzeb" będzie emitowany w Walentynki 14 lutego na kanale TNT w ramach cyklu "Zakochane TNT".

d3xormm

Podziel się opinią

Share

d3xormm

d3xormm