Trwa ładowanie...

Wybrano najlepsze filmy turystyczne

Share
Wybrano najlepsze filmy turystyczne
Źródło: Jupiterimages
d2li9sc

Najlepsze filmy turystyczne nagrodzono w piątek w Poznaniu podczas gali finałowej XI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych "Tour-Film". Do udziału w festiwalu zgłoszono 39 filmów i prezentacji. Grand Prix TOUR FILM 2008 dla najlepszego filmu Festiwalu, jury pod przewodnictwem prof. Stefana Bosiackiego przyznało filmowi składającemu się z dwóch części pt. "Plug and Play" i "Belgrade City of Culture", zgłoszonemu przez Tourist Organization of Belgrade.

"Film ten w profesjonalny, bardzo czytelny sposób przedstawia walory turystyczne Belgradu, kreując wizerunek tego miasta, jako aglomeracji przyjaznej turystom. Film ten jest przykładem skutecznego instrumentu promocji miasta na międzynarodowym rynku turystycznym" - uzasadniło werdykt jury.

W kategorii filmów turystycznych służący promocji kraju, regionu lub miasta I nagrodę otrzymał obraz "Bydgoszcz" przesłany przez Media Promocja - Komorów, który w sposób bardzo interesujący i zarazem profesjonalny przedstawia walory turystyczne Bydgoszczy.

d2li9sc

W kategorii spotów reklamowych jury przyznało następujące nagrody: pierwszą - cyklowi telewizyjnych spotów reklamowych pt. "Wild Beauty of Montenegro" i "Wilderness Hiking & Biking", zgłoszonemu przez ACM Communications Montenegro, za znakomite, profesjonalne przedstawienie w "pigułce" różnorodnych atrakcji turystycznych Czarnogóry.

W kategorii filmów turystycznych zrealizowanych i zgłoszonych przez telewizję jury nie przyznało żadnej nagrody i postanowiło przyznać wyróżnienie filmowi pt. "Śladami Gwarków", zrealizowanemu i zgłoszonemu przez TVP Oddział w Katowicach. Film w niekonwencjonalny sposób pokazuje mało znane walory turystyczne śląskich kopalń.

W kolejnej kategorii - prezentacji multimedialnych jury nie przyznało nagród, a jedynie wyróżnienie dla prezentacji pt. "Mazovia Virtual Tour", zgłoszonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Gala finałowa Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych "Tour-Film" towarzyszyła Międzynarodowemu Salonowi Turystycznemu "Tour Salon".

d2li9sc

Podziel się opinią

Share
d2li9sc
d2li9sc