Trwa ładowanie...
orange kino letnie
14-07-2014 11:46

Wystawa portretów gwiazd na festiwalu Orange Kino Letnie

Wystawa portretów gwiazd na festiwalu Orange Kino LetnieŹródło: Studio Munka-SFP
djdhdb8
djdhdb8

Od 1 lipca, w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz w kawiarni Let’s Art Cafe, dzięki współpracy festiwalu Orange Kino Letnie z marką Sony, można oglądać wystawę fotograficzną Roberta Wolańskiego – serię niezwykłych portretów gwiazd filmu, teatru i muzyki wykonanych smartfonem Sony Xperia™ Z1. To owoc sesji fotograficznej do Kalendarza Dżentelmeni i jednocześnie pierwsza tego typu wystawa portretów w Europie.

Od małych zdjęć w smartfonie do wielkiego formatu fotografii na wystawie… Czy można już mówić o przełomie w fotografii? Zdaniem Roberta Wolańskiego, innowacje napędzają postęp i wprowadzają sztukę na coraz wyższe poziomy. Pojawianie się nowych narzędzi w rękach fotografa jest tak samo twórcze, jak nowatorskie techniki w pracy innych artystów: malarzy, grafików czy rzeźbiarzy.

Robert Wolański absolwent Wydziału Operatorskiego łódzkiej Filmówki, rozpoczął swoją zawodową przygodę z fotografią w 1989 roku w Paryżu, asystując słynnemu operatorowi Thierry’emu Arbogastowi – twórcy zdjęć do filmów Luca Bessona. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich fotografów zajmujących się modą i portretem.

Zdjęcia gwiazd, wśród których znaleźli się m.in.: Paweł Małaszyński, Kinga Preis, Danuta Stenka i Dawid Ogrodnik zostały wykonane smartfonem Sony Xperia Z1 i są pokłosiem projektu charytatywnego Kalendarz Dżentelmeni 2014. Jednym z patronów tego przedsięwzięcia była marka Sony ‒ dzięki zaangażowaniu artystów udało się zgromadzić 1 mln złotych! Pieniądze trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci.

djdhdb8

Na wystawie znajduje się zdjęcie Agnieszki Grochowskiej, tegorocznej laureatki Diamentowego Klapsa Filmowego nagrody festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Wystawę można będzie oglądać bezpłatnie, do końca lipca.

Festiwal Orange Kino Letnie zaprasza przez całe wakacje do letnich sal kinowych w Sopocie i Zakopanem. Aby umilić czas oczekiwania na seanse, w kinach na Molo i przy Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki Sony. Tutaj, siedząc na wygodnych, kolorowych pufach można wypróbować najnowsze wersje gier na Play Station4 oraz przetestować najnowszy telefon i tablet Sony Xperia™ Z2, które są do wygrania w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film festiwalu. Festiwal Orange Kino Letnie zaprasza przez całe wakacje do letnich sal kinowych w Sopocie i Zakopanem. Aby umilić czas oczekiwania na seanse, w kinach na Molo i przy Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki Sony. Tutaj, siedząc na wygodnych, kolorowych pufach można wypróbować najnowsze wersje gier na Play Station4 oraz przetestować telefon i tablet Sony Xperia™ Z2, które są do wygrania w Plebiscycie Publiczności na najlepszy film festiwalu. Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie muzycznym – zgadnij z jakiego filmu
pochodzi piosenka i wygraj wakacyjne upominki od Sony. Repertuar projekcji w Sopocie i Zakopanem oraz podróżującego między nimi weekendowego Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie dostępny jest w aplikacji mobilnej, do pobrania bezpłatnie w App Store i Google Play. Więcej na www.orangekinoletnie.wp.pl

djdhdb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djdhdb8