Trwa ładowanie...
03-01-2007 22:23

Wywiad z Huguesem Tissandierem

Wywiad z Huguesem Tissandierem
d3tj455
d3tj455

Autor scenografii do wielu znanych obrazów, min.: „Goście, goście I i II”, „Joanna D’Arc”, „Plotka”, „Transporter”, „13 dzielnica”, „Ja, Cezar mały”.

W „Arturze i Minimkach” miał podwójną misję: zaprojektowanie i zbudowanie scenografii do sekwencji fabularnych oraz stworzenie makiet do sekwencji 3D.

Na czym polegało pełnienie tej podwójnej roli?

Byłem odpowiedzialny za połączenie dwóch światów: żywego i animowanego, tak aby posiadały takie same kolory i kształty. Pracowałem używając makiet, które projektowałem pół roku, a przez rok budowałem.

Jak pan projektował te modele?

Kiedy przystąpiłem do pracy, artyści – graficy już od 3 lat opracowywali ilustracje do świata Minimków. Musiałem nadać ich projektom objętość i dodać detale, jak na przykład 500 miniaturowych latarń w wiosce Minimków, zrobionych z suszonych kwiatów. Pół dnia spędziliśmy na rynku w Paryżu, bo zakładając, że Minimki nie korzystały z dobrodziejstw IKEA, chcieliśmy zgromadzić jak najwięcej naturalnych produktów, które pojawiają się w tle: szyszek, muszli, korzonków itd.

Z iloma ludźmi pan współpracował?

Z 60 osobami przy zdjęciach fabularnych i 70 przy tworzeniu modeli i makiet.

d3tj455
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tj455

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj