Trwa ładowanie...
d28ga72

Z najwyższego szczytu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Z najwyższego szczytu", znany też jako "Tout là-haut", to francuski film w reżyserii Serge'a Hazanaviciusa. Produkcja dedykowana jest Marco Siffrediemu, który jako jedyny podjął próbę zjechania z Czomolungmy na snowboardzie i zaginął podczas zjazdu. Bohaterem obrazu jest Scott Ferret, który o zapisaniu się na kartach historii właśnie w tym sporcie. Główne role w filmie zagrali Kev Adams, Vincent Elbaz, Melanie Bernier i Berenice Bejo.
d28ga72
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Z najwyższego szczytu - opis fabuły

Fabuła filmu "Z najwyższego szczytu" rozgrywa się wokół utalentowanego snowboardzisty, Scotta Ferreta (w tej roli Kev Adams). Mężczyzna czuje się mocny w sporcie i wyraźnie czuje pasję do niego pasję, jednak marzy o ekstremalnym wyzwaniu, które wyzwoli w nim fale adrenaliny. Scott wyraźnie chce być najlepszy w tym, co robi, nawet jeśli może to oznaczać dla niego niebezpieczeństwo. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że podobnych mu sportowców jest na świecie wielu, dlatego chce dokonać wyczynu, który raz na zawsze zapisze go w historii.

Scott Ferret decyduje się zdobyć szczyt Mount Everestu i zejść po jego najbardziej stromym i niebezpiecznym stoku. Ambitny sportowiec wkrótce rozpoczyna treningi w Chamonix, miejscowości znanej jako światowa stolica narciarstwa. Jest wyraźnie zdeterminowany i nie cofnie się przed niczym, aby być tym jedynym, najlepszym w swojej kategorii. Pewnego dnia przypadkowo spotyka tam byłego mistrza świata w tym sporcie, Pierricka Lefranca (w tej roli Vincent Elbaz), który obecnie realizuje się jako przewodnik górski. Spotkanie Scotta z osobą o tak dużym autorytecie może nieoczekiwanie na niego wpłynąć, jednak czy przemyśli podjętą przez siebie decyzję?

Z najwyższego szczytu - bohaterowie, obsada

Głównymi bohaterami filmu "Z najwyższego szczytu" są Scott Ferret i Perrick Lefranc, w których role wcielili się Kev Adams i Vincent Elbaz. Oprócz nich w produkcji pojawiają się takie osoby jak Kelly Larsen, Sandrine, Liam czy Travis Jones, których odegrali odpowiednio Mélanie Bernier, Bérénice Bejo, Martijn Lakemeier oraz William Hope. Dodatkowo w produkcji pojawiają się tacy aktorzy jak Christopher Thompson, Marc Berman, Salla Lintonen, Aurélien Ducroz, Christophe Gendreau oraz Jonathan Charlet. Co ciekawe, w obsadzie filmu "Z najwyższego szczytu" pojawił się również jego reżyser, Serge Hazanavicius.

Z najwyższego szczytu - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Z najwyższego szczytu" jest Serge Hazanavicius, dla którego ta produkcja jest debiutem w nowej roli. Do tej pory występował on jako aktor, między innymi w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i kilku spektaklach teatralnych. Jednocześnie mężczyzna współpisał też scenariusz do produkcji, w czym pomagali mu Stéphane Dan i Mary-Noëlle Dana. Za produkcję obrazu odpowiadały natomiast Julie Gayet, Elisa Soussan oraz Nadia Turincev. Muzyka z filmu "Z najwyższego szczytu" to dzieło Laurenta Perez del Mara.

Z najwyższego szczytu - budżet, recenzje

Budżet filmu "Z najwyższego szczytu" określono na około 10,4 miliona euro. Produkcja trafiła do kin w grudniu 2017 roku, jednak nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, przez co zanotowała jedynie 2,3 miliona euro wpływów z biletów. Szacuje się, że w trakcie wyświetlania filmu w kinach obejrzało go około 300 tysięcy widzów. Mimo komercyjnej porażki recenzje filmu "Z najwyższego szczytu" wskazują na to, że obraz spotkał się z mieszanym odbiorem, jednak odzew był generalnie pozytywny.

Z najwyższego szczytu - premiera

Film "Z najwyższego szczytu" został po raz pierwszy wyświetlony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Dwa miesiące później produkcja miała swoją uroczystą premierę we Francji, gdzie 20 grudnia 2017 roku trafiła również na duży ekran. W kolejnych miesiącach produkcja ukazywała się stopniowo na innych rynkach, między innymi w Łotwie, Litwie, Estonii czy Rosji. Polska premiera filmu "Z najwyższego szczytu" miała miejsce 15 lutego 2019 roku.

Z najwyższego szczytu
Tytuł oryginalny

Tout là-haut

Gatunek

przygodowy

Kraj produkcji

Francja, Indie

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

24.09.2017

Data polskiej premiery

15.02.2019

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ga72
d28ga72
d28ga72