Trwa ładowanie...
d3vfpxr

Zabawki na strychu

Najnowsze informacje
3.6
(4 głosy)
Oceń:
Zabawki na strychu przedstawia losy Juliena Berniers, który wraca do rodzinnego domu ze swoją świeżo poślubioną żoną. Wkrótce na jaw wychodzą tajemnicze okoliczności
d3vfpxr
WP Film
Źródło: WP Film

Zabawki na strychu – opis

Zabawki na strychu to amerykański dramat z 1963 roku. W głównych rolach występują Dean Martin, Geraldine Page, Yvette Mimieux, Gene Tierney i Wendy Hiller. Reżyserią zajął się George Roy Hill. Film powstał na podstawie sztuki Lilliana Hellmana o tym samym tytule, nagrodzonej Tony Award. Scenariusz adaptacji napisał James Poe, a oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował George Duning.

Główny bohater filmu Zabawki na strychu, Julien Berniers, wraz z żoną Lily wraca do rodzinnego domu w Nowym Orleanie. Czekają tu na nich dwie starsze siostry – Carrie i Anne. Żyją skromnie i mają nadzieję, że brat je wesprze finansowo. Julien wręcza im drogie prezenty, choć twierdzi, że zbankrutował i zamknął biznes. Siostry są sceptycznie nastawione do zachowania brata. Ponadto Carrie żywi do Juliena uczucia stanowczo wykraczające poza czysto siostrzane relacje. W rzeczywistości Julian ma pieniądze z umowy nieruchomości, którą ściągnął z pomocą byłej kochanki, Charlotte Warkins, która jest obecnie w znieważającym związku małżeńskim. Siostry przez przypadek dowiadują się od teściowej brata, że Julien i jego była kochanka oszukali jej męża. Jak ta informacja wpłynie na dalsze losy rodziny?

Zabawki na strychu – nagrody i nominacje

Film Zabawki na strychu był trzy razy nominowany do Złotego Globu w kategoriach Najlepsza aktorka, a także raz do Oscara w kategorii Najlepsze kostiumy w filmie czarno-białym.

Zabawki na strychu
Tytuł oryginalny

Toys in the Attic

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1963

Data światowej premiery

31.07.1963

Czas trwania

90 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vfpxr
d3vfpxr
d3vfpxr