Trwa ładowanie...
d4hqz7w

Zagłada (2018)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Thriller science-fiction "Zagłada" to historia pewnego Amerykanina, który w swoich snach widzi obraz przyszłości. Nie jest to jednak świetlana wizja świata, ale mroczne kadry inwazji obcych.
d4hqz7w
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Netflix

Zagłada – zarys fabuły

Głównym bohaterem filmu "Zagłada" jest Peter. Jego życie codzienne jest monotonne i toczy się wokół pracy, domu i rodziny. Za to nocą przychodzą koszmary. Niemal za każdym razem, gdy Peter zamknie oczy, widzi niepokojące obrazy inwazji obcych, którzy niszczą miasto i zabijają ludzi, w tym najbliższą sercu bohatera rodzinę – żonę, Alice i ich dzieci.

Choć początkowo nikt nie wierzy przeczuciom Petera, że senne projekcje mogą być zapowiedzią przyszłych wydarzeń, koszmary stają się faktem. Nad miasto zlatują się tysiące obiektów kosmicznych, które zamieniają je w pył. Peter będzie musiał walczyć o przetrwanie swoje i swojej rodziny.

Zagłada – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Zagłada" powstały w ciągu 40 dni w serbskiej stolicy, Belgradzie. Ujęty w jednej ze scen pociąg oraz niedokończona stacja znajdują się właśnie w tym mieście w takim stanie, w jakim zostały pokazane, bez charakteryzacji.
  • Początkowo film wyprodukowany przez Universal Pictures miał być przeznaczony do dystrybucji kinowej. Ostatecznie został sprzedany platformie Netflix za nieznaną sumę.
  • Kilkoro aktorów z obsady filmu "Zagłada" znanych jest z produkcji Marvela: Lizzy Caplan grała w krótkometrażowym "Przedmiocie 47", Mike Colter w serialu "Luke Cage", a Michael Peña znany jest z filmu "Ant-Man".
  • Oryginalny tytuł filmu "Zagłada", czyli "Extintion" pojawił się w kinematografii niejednokrotnie. Powstały bowiem dwa dramaty krótkometrażowe o tym tytule, z 2007 i 2017 rok i krótki horror z 2017 roku. Poza tym istnieją dwa filmy z dystrybucją w Polsce - "Groźny gatunek" z 2014 roku i "Czas wymierania" z 2015 roku, których oryginalne tytuły to właśnie "Extinction".
Zagłada (2018)
Tytuł oryginalny

Extintion

Gatunek

thriller, Sci-Fi

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

27.07.2018

Czas trwania

95 min.

Obsada
d4hqz7w

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hqz7w
d4hqz7w
d4hqz7w