Trwa ładowanie...
d15jw1y

Zaklinaczka

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Zaklinaczka" to duński familijny film fantasy w reżyserii Kaspara Munka. Produkcja powstała na podstawie powieści o tym samym tytule, której twórcą jest Lene Kaaberbøl. Opowiada ona historię 12-letniej Klary, która pewnego dnia została podrapana przez tajemniczego, czarnego kota. W ten sposób zyskała nadnaturalną więź z naturą i zwierzętami i wkrótce stawi czoła swojemu przeznaczeniu. W produkcji wystąpili tacy aktorzy jak Garda Lie Kaas, Sonja Richter, Signe Egholm Olsen, Vera Mi Fernandez Bachmann czy Albert Werner Rønhard.
d15jw1y
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Zaklinaczka – opis fabuły

Fabuła filmu "Zaklinaczka" opowiada historię 12-letniej Klary, która do tej pory była całkowicie przeciętną nastolatką. Pewnego dnia sytuacja ulega jednak zmianie, a wszystko za sprawą tajemniczego, czarnego kota. Zwierzę z nieznanych powodów podrapało dziewczynę, która dzięki temu wydarzeniu odkrywa nowo nabyte umiejętności. Do Klary wkrótce dociera, że może komunikować się nie tylko z rzeczonym kotem, lecz także z innymi zwierzętami. Nadnaturalna więź z naturą wynika z jej przynależności do rodziny Dzikich Czarownic. Wszystko ma jednak swoją cenę, a Klara niebawem będzie musiała stawić czoła swojemu przeznaczeniu. Pomogą jej w tym przyjaciele oraz jej mentorka, ciotka Isa. Dziewczyna ostatecznie wyrusza w niebezpieczną podróż, aby ocalić siebie oraz dziki świat.

Zaklinaczka – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką filmu "Zaklinaczka" jest Klara, w której rolę wcieliła się Gerda Lie Kaas. Udział w produkcji jest dla niej filmowym debiutem. Oprócz niej w obrazie zobaczymy takie postacie jak Isa, Mille czy Kahla, których role odegrali odpowiednio Sonja Richter, Signe Egholm Olsen i Vera Mi Fernandez Bachmann. Ponadto w obsadzie filmu "Zaklinaczka" wystąpili:

 • Albert Werner Rønhard jako Oskar;
 • May Simón Lifschitz jako Chimera;
 • Henrik Mestad jako Millaconda;
 • Vera Torpp Larsson jako Alberte;
 • Elvira Glahn jako Josephine K.;
 • Marie Lund Asholt jako Anne Katrine;
 • Martin Hylander Brucker jako Henrik;
 • Peder Holm Johansen jako Valla;
 • Kirsten Olesen jako Thuja;
 • Kit Eichler jako Bravita;
 • Emma Karla Munk Henriksen jako Viola.

Zaklinaczka – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Zaklinaczka" jest Kaspar Munk, który w przeszłości stworzył kilkanaście odcinków różnych serii telewizyjnych. Do jego dzieł należą chociażby "Limbo", "Heartless", "Bedrag" i "Jeźdźcy burzy". Scenariusz filmu "Zaklinaczka" powstał z inicjatywy jego reżysera oraz Poula Berga i Bo Hr. Hansena. Produkcja powstała na podstawie powieści o tym samym tytule, której autorką jest Lene Kaaberbøl. Producentami wykonawczymi produkcji są James Cabourne, Ole Søndberg i Vibeke Windeløv. Muzyka z filmu "Zaklinaczka" została stworzona przez Flemminga Nordkroga. Kinematografia produkcji jest dziełem Adama Wallenstena, natomiast kostiumy zaprojektowała Louize Nissen.

Zaklinaczka – premiera

Premiera filmu "Zaklinaczka" miała miejsce 2 października 2018 roku podczas Festiwalu Filmowego w Hamburgu. Kilka dni później produkcja trafiła na duży ekran w Danii, gdzie ukazała się pod tytułem "Vildheks". 25 października obraz miał swoją premierę również w Niemczech i Austrii, a potem także w Rosji i na Węgrzech. Polska premiera filmu "Zaklinaczka" została zaplanowana na 26 lipca 2019 roku. Zwiastun filmu "Zaklinaczka" trafił do sieci 1 grudnia 2018 roku.

Zaklinaczka
Tytuł oryginalny

Vildheks

Gatunek

Familijny, fantasy

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

02.10.2018

Data polskiej premiery

26.07.2019

Reżyser
Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jw1y
d15jw1y
d15jw1y