Trwa ładowanie...
d34n5x1

Zaklinaczka

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Zaklinaczka" to duński familijny film fantasy w reżyserii Kaspara Munka. Produkcja powstała na podstawie powieści o tym samym tytule, której twórcą jest Lene Kaaberbøl. Opowiada ona historię 12-letniej Klary, która pewnego dnia została podrapana przez tajemniczego, czarnego kota. W ten sposób zyskała nadnaturalną więź z naturą i zwierzętami i wkrótce stawi czoła swojemu przeznaczeniu. W produkcji wystąpili tacy aktorzy jak Garda Lie Kaas, Sonja Richter, Signe Egholm Olsen, Vera Mi Fernandez Bachmann czy Albert Werner Rønhard.
d34n5x1
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Zaklinaczka – opis fabuły

Fabuła filmu "Zaklinaczka" opowiada historię 12-letniej Klary, która do tej pory była całkowicie przeciętną nastolatką. Pewnego dnia sytuacja ulega jednak zmianie, a wszystko za sprawą tajemniczego, czarnego kota. Zwierzę z nieznanych powodów podrapało dziewczynę, która dzięki temu wydarzeniu odkrywa nowo nabyte umiejętności. Do Klary wkrótce dociera, że może komunikować się nie tylko z rzeczonym kotem, lecz także z innymi zwierzętami. Nadnaturalna więź z naturą wynika z jej przynależności do rodziny Dzikich Czarownic. Wszystko ma jednak swoją cenę, a Klara niebawem będzie musiała stawić czoła swojemu przeznaczeniu. Pomogą jej w tym przyjaciele oraz jej mentorka, ciotka Isa. Dziewczyna ostatecznie wyrusza w niebezpieczną podróż, aby ocalić siebie oraz dziki świat.

Zaklinaczka – obsada, bohaterowie

Główną bohaterką filmu "Zaklinaczka" jest Klara, w której rolę wcieliła się Gerda Lie Kaas. Udział w produkcji jest dla niej filmowym debiutem. Oprócz niej w obrazie zobaczymy takie postacie jak Isa, Mille czy Kahla, których role odegrali odpowiednio Sonja Richter, Signe Egholm Olsen i Vera Mi Fernandez Bachmann. Ponadto w obsadzie filmu "Zaklinaczka" wystąpili:

 • Albert Werner Rønhard jako Oskar;
 • May Simón Lifschitz jako Chimera;
 • Henrik Mestad jako Millaconda;
 • Vera Torpp Larsson jako Alberte;
 • Elvira Glahn jako Josephine K.;
 • Marie Lund Asholt jako Anne Katrine;
 • Martin Hylander Brucker jako Henrik;
 • Peder Holm Johansen jako Valla;
 • Kirsten Olesen jako Thuja;
 • Kit Eichler jako Bravita;
 • Emma Karla Munk Henriksen jako Viola.

Zaklinaczka – scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Zaklinaczka" jest Kaspar Munk, który w przeszłości stworzył kilkanaście odcinków różnych serii telewizyjnych. Do jego dzieł należą chociażby "Limbo", "Heartless", "Bedrag" i "Jeźdźcy burzy". Scenariusz filmu "Zaklinaczka" powstał z inicjatywy jego reżysera oraz Poula Berga i Bo Hr. Hansena. Produkcja powstała na podstawie powieści o tym samym tytule, której autorką jest Lene Kaaberbøl. Producentami wykonawczymi produkcji są James Cabourne, Ole Søndberg i Vibeke Windeløv. Muzyka z filmu "Zaklinaczka" została stworzona przez Flemminga Nordkroga. Kinematografia produkcji jest dziełem Adama Wallenstena, natomiast kostiumy zaprojektowała Louize Nissen.

Zaklinaczka – premiera

Premiera filmu "Zaklinaczka" miała miejsce 2 października 2018 roku podczas Festiwalu Filmowego w Hamburgu. Kilka dni później produkcja trafiła na duży ekran w Danii, gdzie ukazała się pod tytułem "Vildheks". 25 października obraz miał swoją premierę również w Niemczech i Austrii, a potem także w Rosji i na Węgrzech. Polska premiera filmu "Zaklinaczka" została zaplanowana na 26 lipca 2019 roku. Zwiastun filmu "Zaklinaczka" trafił do sieci 1 grudnia 2018 roku.

Zaklinaczka
Tytuł oryginalny

Vildheks

Gatunek

Familijny, fantasy

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

02.10.2018

Data polskiej premiery

26.07.2019

Reżyser
Muzyka
Obsada
d34n5x1

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34n5x1
d34n5x1
d34n5x1