Trwa ładowanie...
d373wer
04-01-2012 18:33

Zamach radnych PO na Selectora i Coke Live Festival

d373wer
d373wer

W tym roku może zabraknąć festiwali Selector, Coke Live oraz filmowego Off Camera. Krakowscy radni przegłosowali poprawkę do uchwały budżetowej, która znacznie uszczupliła środki Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Władze miasta początkowo ograniczyły budżet KBF, które miało otrzymać na ten rok 14 milionów mniej. Po dzisiejszym głosowaniu, zabrano kolejne 6 milionów 700 tysięcy złotych. Zmniejszony budżet Krakowskiego Biura Festiwalowego może oznaczać, że nie wszystkie z dziewięciu festiwali w mieście, wśród których znajdują się Selector, Coke Live oraz filmowy Off Camera, zostaną zorganizowane.

- Mamy inne priorytety - argumentował radny PO Dominik Jaśkowiec. - Jest kryzys i nie powinniśmy kosztem likwidacji domów kultury czy szkół promować miasta w świecie festiwalami. Zresztą ta promocja jest bardzo wątpliwa i jej efekty dotyczą tylko wąskiego grona elit, a nie masowego odbiorcy.

Szefowa KBF-u, na razie nie przekreśla jednak przyszłości festiwali. - Musimy na spokojnie się nad tym zastanowić - mówi Izabela Helbin. - Na razie nie zapadły żadne decyzje.

Mikołaj Ziółkowski z firmy Alter Art organizującej festiwale Selector i Coke skomentuje sytuację w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia.

Przypomnijmy, że na obydwu festiwalach w miniony latach wystąpili Kanye West, 50 Cent, Interpol, Muse, Jay-Z, Rihanna, The Chemical Brothers, The Prodigy, The Killers, Franz Fredinand, La Roux, Faithless, Thievery Corporation czy Ladytron.

Off Camera to festiwal kina niezależnego, na którego ubiegłorocznej edycji gościł Peter Weir.

d373wer
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373wer