Trwa ładowanie...
10-07-2009 11:48

Zanussi w letniej szkole filmowej w obwodzie kaliningradzkim

Zanussi w letniej szkole filmowej w obwodzie kaliningradzkimŹródło: AKPA
d2idl8f
d2idl8f

Międzynarodowa letnia szkoła filmowa Ogólnorosyjskiego Państwowego Instytutu Kinematografii imienia Gierasimowa (WGIK), którą poprowadzi polski reżyser Krzysztof Zanussi, odbędzie się w obwodzie kaliningradzkim - poinformowały w czwartek władze regionalne.

Letnią szkołę filmową w tym roku zorganizowano po raz pierwszy w obwodzie kaliningradzkim, w Swietłogorsku nad Bałtykiem - kurorcie położonym ok. 40 km od Kaliningradu. Od 12 do 27 lipca studenci 16 uczelni filmowych z Rosji i Europy będą mogli zgłębiać tajniki sztuki filmowej - pisze agencja RIA-Nowosti.

Zajęcia w szkole zorganizowano w przededniu szóstego międzynarodowego festiwalu filmowego "Bałtyckie debiuty", który odbędzie się w dniach 26 lipca - 1 sierpnia.

d2idl8f

Lokalne władze podały, że uczestnicy szkoły to studenci z Rosji, Niemiec, Danii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji i Estonii.

"Przez dwa tygodnie przyszli reżyserzy, operatorzy i montażyści będą musieli nakręcić serię filmów wideo o obwodzie kaliningradzkim, jego historii i dniu dzisiejszym" - oświadczyły miejscowe władze, które zastrzegły, że każdy z uczestników zajęć musi wykonać zadanie domowe: zapoznać się z historią obwodu kaliningradzkiego - bursztynowego regionu Rosji - i zebrać materiały do filmu.

d2idl8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2idl8f