Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
canal+
Magdalena Wosiek
23-06-2022 16:56

Zapnijcie pasy i szykujcie się na prawdziwy serialowy zawrót głowy z CANAL+

Gorące nowości, kolejne sezony uznanych i lubianych produkcji oraz rozpiętość gatunkowa, która może przyprawić o zawrót głowy – tak wyglądają zapowiedzi CANAL+ na II drugą połowę 2022 i 2023 rok!

Artykuł poleca CANAL+
Robert Więckiewicz Robert Więckiewicz Źródło: materiały partnera
d2lefmd
d2lefmd

CANAL+ nie zwalnia tempa – zarówno pod kątem swoich produkcji, jak i dystrybucji światowych hitów, a prezentacja ramówki na najbliższe miesiące tylko potwierdza to, co wiemy od dawna – ta platforma nie tylko nie ma zamiaru pozostawać w tyle w stosunku do konkurencji, ale wręcz wyprzedza ją o kilka długości, jeśli chodzi o rodzime produkcje.

Gorące nowości…

O tym, że CANAL+ "potrafi w seriale" mieliśmy okazję przekonać się już niejeden raz – zarówno "Król", jak i "Powrót" udowodniły, że stacja ta nie boi się ani gangsterskich klasyków w kostiumowym anturażu, ani zaskakujących, nieoczywistych i szczerych fabuł osadzonych we współczesności. Nie inaczej będzie też teraz!

Miłośnicy thrillerów z wątkami supernatural powinni wypatrywać "Strange Angels" – historii Leny, która po wielu latach powraca do rodzinnego Wałbrzycha, prosto w sam środek kryminalnej historii, w której główną rolę gra jej córka, grupa zaginionych dzieci… i zapierające dech w piersiach podziemne krajobrazy wałbrzyskich tuneli i szybów.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Doczekamy się także "polskiej odpowiedzi" na serialowe klasyki eksplorujące tematykę… funeralną. Jeśli w rolach głównych pojawią się Robert Więckiewicz i Piotr Rogucki, a partnerują im Magdalena Popławska oraz Aleksandra Konieczna, którzy pokażą nam małomiasteczkowy biznes funeralny made in Poland, to istnieje praktycznie 100% szansa, że "Minuta ciszy" przyciągnie Was do ekranu i tak łatwo nie wypuści z objęć! A przynajmniej tak dzieje się w moim przypadku – po przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka już nie mogę się doczekać powrotu do świata, w którym panuje bezwzględna gangsterska rywalizacja, a poczciwy Mietek Zasada zaczyna organizować pogrzeby z – a jakże – zasadami. A jeśli brutalnej prozy życia będzie komuś mało – "Sortownia" (wspólne dziecko CANAL+ i Polsatu), której akcja dzieje się na polskim SORze, zaspokoi tę potrzebę!

Źródło: materiały partnera
Aleksandra Konieczna

I choć polskie perełki serialowe to sól tej platformy, produkcje zagraniczne wcale nie pozostają w tyle. Na szczególną uwagę zasługują dwa tytuły – klasyka spaghetti westernu w nowej odsłonie, czyli "Django" z Matthiasem Schoenaertsem i Noomi Rapace oraz mój kolejny personalny faworyt – pełna ostentacyjnego przepychu kostiumowa "Maria Antonina", za której scenariusz odpowiada Deborah Davis, nominowana do Oscara za "Faworytę".

d2lefmd

…wyczekiwane powroty…

Ale nowa ramówka nie tylko nowościami stoi (choć umówmy się – jest na co czekać!). II połowa 2022 i 2023 rok to też czas na kolejne spotkania z bohaterami, których już znamy i często kochamy. Już jesienią wrócimy w objęcia ekipy Kropliczanki i poznamy kolejne perypetie Michała, Darka i Patrycji oraz reszty ekipy siedleckiego zwierciadła, w którym przegląda się nasza biurowa codzienność. Tak, drugi sezon "The Office PL" jest już niemal gotowy i tylko czeka, by bawić nas do łez! Miłośnicy dusznej atmosfery małomiasteczkowej Polski, ale w wydaniu kryminalnym, tez nie będą mogli narzekać – Michał Żurawski powróci jako inspektor Adam Kruk, by po raz kolejny zmierzyć się nie tylko z kryminalnymi zagadkami, ale i własnymi demonami. Z zagadkami nie tylko językowymi po raz kolejny zmierzy się też Paweł Zawadzki, w którego po raz trzeci wcieli się Maciej Stuhr, by jako "Belfer" w 2023 roku powrócić na nasze ekrany i do swojego rodzinnego, nadmorskiego Małomorza.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

…i dodatkowo biblioteka BBC!

A jeśli fabuła to nie dla Was i o wiele bardziej interesują Was dokumenty, od 1 czerwca CANAL+ ofertuje tez dostęp do BBC Playera Online! Wśród tytułów dostępnych w bibliotece BBC warto zainteresować się demaskatorskimi dokumentami "Putin: Historia rosyjskiego szpiega" czy "Trump podbija świat", czy – jeśli preferujecie lżejszą tematykę – zapierającymi dech w piersiach programami o świecie natury: "David Attenborough i cuda natury" oraz "Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku".

Oczywiście BBC to nie tylko non fiction, ale i fabuła. Obok klasyków takich jak niezapomniane "Allo ’Allo!" (#teamdzińdybry), pojawią się też współczesne produkcje, takie jak "Stłamszeni" – wciągający irlandzki serial będący thrillerem śledczym z intrygującą wiwisekcją rodzinnych tajemnic czy "Incydent w Kettering" - kryminał z Australii, który nie boi się podejmować również tematyki… UFO.

d2lefmd

Bez względu na to, co wybierzecie, jedno jest pewne – szykujcie się na seriale, które pochłoną was na cały wieczór!

Więcej informacji o nowościach i zapowiedziach znajdziecie na stronie CANAL+.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Artykuł poleca CANAL+
d2lefmd
d2lefmd