Trwa ładowanie...

''Zjednoczone stany miłości'': pierwsza polska zapowiedź filmu [WIDEO]

Share
''Zjednoczone stany miłości'': pierwsza polska zapowiedź filmu [WIDEO]
d2pxhzt

Ukazała się pierwsza polska oficjalna wersja zwiastuna jednej z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. „Zjednoczone stany miłości” otrzymały stempel jakości w Berlinie, gdzie zgarnęły Srebrnego Niedźwiedzia i masę pozytywnych recenzji m.in. za fenomenalne role Magdaleny Cieleckiej, Marty Nieradkiewicz, Doroty Kolak i Julii Kijowskiej. Głośny dramat *Tomasza Wasilewskiego, opisywany jako "podsumowanie dwóch dekad polskiej transformacji", trafi do kin 29 lipca.*

W jednym z wywiadów reżyser przyznał, że chciał opowiedzieć historię czterech kobiet w momencie przemian społeczno-politycznych oraz kulturalnych. Akcja zaczyna się na początku 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

d2pxhzt

„Zjednoczone Stany Miłości” okazały się przebojem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, gdzie wygrały Srebrnego Niedźwiedzia. Film otrzymał doskonałe recenzje. „Variety” pisało, że „wszystkie aktorki zasługują na pochwały”, z kolei krytyk „The Hollywood Reporter” chwalił Wasilewskeigo za „świetny zmysł wizualny”. Krytyk Nick James, który wręczył mu nagrodę, powiedział:* - Jury było pod wrażeniem tej opowieści o czterech kobietach, które wierzyły w ideę lepszego życia w kraju w czasie wielkiej zmiany. Opowieści, która jest jednocześnie niezwykłym popisem aktorek, ich siły i nadziei.*

(Andrzej Chyba i Magdalena Cielecka podczas premiery filmu na 66. MFF w Berlinie/ fot. Agencja Forum)

W rolach głównych wystąpili: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Tyndyk, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat.

d2pxhzt

Autorem zdjęć jest Oleg Mutu, rumuński operator znany m.in. z nagrodzonego Złotą Palmą "4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni" Cristiana Mungiu oraz "We mgle" Siergieja Łoźnicy.

Poprzednie filmy Tomasza Wasilewskiego: "W sypialni" (2012) oraz "Płynące wieżowce" (2013) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach (13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu - Nagroda Publiczności dla "Płynących wieżowców").

Film będzie grany w polskich kinach od 29 lipca 2016 roku.

d2pxhzt

Podziel się opinią

Share
d2pxhzt
d2pxhzt