Trwa ładowanie...
d44ea83

Zmarł Michael John Pollard. Największą sławę przyniosła mu rola w "Bonnie i Clyde"

Michael John Pollard, amerykański aktor, który cieszył się popularnością ze względu na swój nietypowy wygląd, odszedł w wieku 80 lat. Przyczyną śmierci była niewydolność krążenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michael Pollard odszedł w wieku 80 lat
Michael Pollard odszedł w wieku 80 lat (Domena publiczna)
d44ea83

Michael John Pollard urodził się w 1939 r. w Passaic w New Jersey. Jego rodzicami byli Michael John Pollack i Sonia V. Dubanowicz, którzy byli potomkami polskich imigrantów, przybyłych do Ameryki tuż po wojnie. Aktor rozpoczął swoją przygodę w 1962 r., gdy pojawił się w filmie Martina Ritta "Przygody młodego człowieka". Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak rola w kultowej produkcji "Bonnie i Clyde", za którą otrzymał nominację do Oscara.

Zobacz też: Joaquin uciekał z planu. Operator "Jokera" zdradza kulisy najgłośniejszego filmu tego roku

Aktor nie miał łatwego życia. Po siedmiu latach małżeństwa z aktorką Beth Howland, nastąpił rozwód i aktor popadł w uzależnienie od alkoholu i narkotyków. Z demonami mierzył się przez kilkanaście lat. Z nałogami uporał się dopiero w latach 80.

d44ea83

Kariera Michaela J. Pollarda zawiera dziesiątki filmów i seriali, które trudno zliczyć. Zagrał u boku takich sław jak Warren Beatty, Faye Dunaway czy Gene Hackman.

Zobacz też: Słyszeliście o "The Lighthouse"? Takiej historii jeszcze nie było. Pattinson spisał się na Oscara

d44ea83

Podziel się opinią

Share

d44ea83

d44ea83