Trwa ładowanie...

Został ostatni tydzień, by zgłosić się do Konkursu Scenariuszowego Script Pro

5 marca 2017 roku mija termin przyjmowania zgłoszeń w tegorocznej edycji Konkursu Scenariuszowego Script Pro – najbardziej prestiżowego tego typu przedsięwzięcia w Polsce. Swoje scenariusze mogą przesyłać ci twórcy, którzy na swoim koncie mają najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów.

Share
Został ostatni tydzień, by zgłosić się do Konkursu Scenariuszowego Script Pro
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d3w2wiz

Na trzy najlepsze teksty czekają nagrody finansowe: główna ufundowana przez Canal+ w wysokości 15 000 zł oraz druga i trzecia nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o wartości kolejno 12 000 i 8 000 zł. Ponadto dla wszystkich finalistów są przewidziane indywidualne konsultacje w Szkole Wajdy.

„Script Pro jest już uznaną marką w branży filmowej; nie zostawiamy naszych laureatów tylko z nagrodami, ale zapewniamy dalszy development ich scenariuszy i pomagamy w znalezieniu producenta. Z roku na rok obserwuję, jak wzrasta zainteresowanie finałowymi tekstami i cieszę się, że już wkrótce kolejne filmy zrealizowane na podstawie nagrodzonych w konkursie scenariuszy, trafią na ekrany kin.” – mówi Magdalena Koszalińska, koordynatorka konkursu.

Wśród wyróżnionych w konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran, znajdują się m.in. „Córki DancinguAgnieszki Smoczyńskiej (wg scenariusza Roberta Bolesty), „Bogowie” Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, „Plac zabaw” Bartosza Kowalskiego (współautorem scenariusza jest Stanisław Warwas), „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego wg scenariusza Roberta Bolesty, czy „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida (scenariusz Macieja Pisuka).

Organizatorami konkursu są Szkoła Wajdy i Fundacja Off Camera, partnerem konkursu jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerem strategicznym Canal+. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju podczas Festiwalu Netia Off Camera.

Zgłoszenia na konkurs mają charakter mailowy. SZCZEGÓŁOWE ZASADY ZGŁASZANIA PRAC i REGULAMIN KONKURSU znajdują się na stronie www.scriptpro.pl

d3w2wiz

Podziel się opinią

Share
d3w2wiz
d3w2wiz