Trwa ładowanie...
06-03-2017 14:07

''Zwariować ze szczęścia'' to skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem”. Tylko u nas obejrzysz polski fragment

- Chcieliśmy, by film był ciepłą, życzliwą komedią - mówił reżyser Paolo Virzì, którego obraz zrobił furorę na zeszłorocznym festiwalu w Cannes. "Zwariować ze szczęścia" w polskich kinach od 10 marca.

''Zwariować ze szczęścia'' to skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem”. Tylko u nas obejrzysz polski fragmentŹródło: Materiały prasowe
d35bqy5
d35bqy5

Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella (Micaela Ramazzotti, prywatnie żona Virzìego) to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości.

W komedii Paola Virzìego te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia postanawiają uciec i szukać szczęścia oraz miłości w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

To skrzyżowanie „Thelmy i Louise” oraz „Lotu nad kukułczym gniazdem” zrobiło furorę na zeszłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie film został pokazany w ramach sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d’argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach. Valeria Bruni Tedeschi za swoją rolę została nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej.

"Zwariować ze szczęścia" w polskich kinach od 10 marca.

d35bqy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bqy5