search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 16 września 2011 | dramat | 112 min | Polska
Wasza ocena:  6.14/ (21 głosów)
Nasza ocena:  6/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

"W imieniu diabła" to historia sióstr zakonnych, którym przewodniczy ksiądz franciszkanin... Film zainspirowany został wydarzeniami sprzed trzech lat do jakich doszło w Kazimierzu Dolnym. Odbyła się tam wtedy bezprecedensowa eksmisja, zamieszkujących pobliski klasztor, sióstr betanek. W rolach głównych zobaczymy m.in. Romę Gąsiorowską, Katarzynę Zawadzką oraz Marietę Żukowską.


Szkoda czasu na tego diabła - Katarzyna Kasperska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
10 czerwca 2011 18:07

Potencjał historii był bardzo obiecujący. Każdy chce zobaczyć obraz, w którym żądza władzy i manipulacja ludźmi dotyka również instytucję Kościoła. Temat w Polsce rzadki, dlatego grunt tak podatny. Jednak wyszedł z tego słabej jakości thriller z niewystarczająco wiarygodną psychologią postaci oraz pustym zakończeniem. Większa odwaga w podjętym temacie dałaby odbiorcom możliwość głębszej reakcji i zadumy. A tak film „W imieniu diabła” jest jak modlitwa: monotonny, zachowawczy i z wiadomym końcem.Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ZgadnijKtóraZnas 2010-09-19 (19:24) 5 lat 11 miesięcy 10 dni 11 godzin i 30 minut temu

Marieta Żukowska To moja koleżanka,6 lat żyłyśmy z siostrami w bursie.
O 6 pobudka o 7 śniadanie,na 8 do liceum szkoła muzyczna II stopnia 14-16 obiado kalacja 21 msza o 22 cisza nocna.To były ciężkie i trudne czasy.W szkole oprócz normalnej nauki,własny instrument a kto był dobry,to dyrektorzy zabierali do swoich kwartetów Marietka i ja byłyśmy dodatkowo w dwóch kwartetach.Aha ORKIESTRA oczko całego licwum i Polski,a szczególnie dyrektora szkoły i zarazem dyrygenta Kucybały.W orkiestrze nikt niemiał prawa ani się pomylić ani ani się spóżnić,o fałszu nie mówię Marieta była I skrzypkiem musiała pół godziny przyjść wcześniej i nastroić całą orkiestrę.OJ dostało się jej nieraz za innych.Miałyśmy wczasie wakacji ogromną satysfakcję,kiedy wyjeżdżaliśmy co roku na 6 tygodniowe występy po zachodniej EUROPIE to była wspaniała zapłata za trud ćwiczenie w ORKIESTRZE. Okres nauki w liceum muzycznym był dla nas najpracowitszym okresem w naszym młodym życiu,nie chodziłyśmy na żadne randki.~~Pozdrawiam Marietko,jako siostra chyba dobrze wypadniesz.Trz. Kciuki.~~

odpowiedz

0
0
~FankaŁodzianka 2010-09-19 (20:02) 5 lat 11 miesięcy 10 dni 10 godzin i 52 minuty temu

Marieta powinna zagrać perfekcyjnie bo 6 lat była w bursie
prowadzonej przez siostry.Żukowska to zdolna i utalentowana aktorka ma tyle nagród,a Łodzianie są zakochani w jej grze.Marieta w teatrze St.Jaracza w Łodzi gra od II roku studiów.Dobra jest i w tragedii "LEW NA ULICY" i W GĄSCE jako NONNA w komedii.

odpowiedz