search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

3 nominacje

BAFTA

2 nagrody

3 nominacje

Orły

1 nominacja


Nagrody
tape
Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg
Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg
Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Ostatnie aktywności

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 25 listopada 2011 | thriller | 127 min | Francja Wielka Brytania
Wasza ocena:  7.12/ (52 głosów)
Nasza ocena:  9/10
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

"Szpieg" to znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w oscarowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. Przygody Jamesa Bonda przy tym filmie to opowieści dla grzecznych dziewczynek. George Smiley (Gary Oldman) – agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.


Bond na emeryturze [DVD] - Michał Fedorowicz

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
11 kwietnia 2012 11:04

Nieprzypadkowo na angielskim plakacie "Szpiega" graficy umieścili szachowy pionek, gdyż fabule ekranizacji powieści "Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg" Johna Le Carre'a najbliżej jest właśnie do dwugodzinnej partii najdostojniejszej gry świata. Jednak w przeciwieństwie do pojedynków z udziałem takich mistrzów jak Garri Kasparow czy Bobby Fischer, film Tomasa Alfredsona oferuje nieporównywalnie więcej emocji.

Na tropie - Piotr Pluciński

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
08 grudnia 2011 13:00

Oryginalny tytuł powieści Johna Le Carre’a brzmi „Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg”. Polski dystrybutor, co specjalnie nie zaskakuje, podjął decyzję o skróceniu go do jednego, kończącego tę wyliczankę słowa. Powstały z tego „Szpieg” jest doskonale nijaki, sugerując poniekąd, że taka jest i jego zawartość. Sam film to tymczasem misterna kryminalna plecionka, która potrafi zaskoczyć swoim animuszem. Film zaczyna się od stwierdzenia: na szczycie brytyjskiego MI6 działa szpieg. Jest jednym z czterech wysoko postawionych agentów. Którym? To zadanie ma rozwikłać niezłomny George Smiley, niepozorny, ale szalenie skuteczny śledczy. Zaczyna się zbieranie materiałów i wypowiedzi świadków.

Szpieg, którego kocham - Anna Tatarska

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
25 listopada 2011 15:36

„Szpieg” to film doskonały. Perfekcyjnie napisany, mistrzowsko zagrany, zrealizowany ze smakiem, starannością i pomysłem. Jednocześnie, co wydaje się prawie niemożliwe, to także film dla wszystkich (przy założeniu, że kategoria „wszyscy” nie obejmuje dzieci do lat dziesięciu). Choć opowiada o cynicznych intrygach, próbie sił i brutalnych zagrywkach z czasu Zimnej Wojny, nie ma w tym filmie rytmicznych rozbryzgów podkolorowanej krwi i pogłośnionych dźwięków strzelaniny. Na pierwszym planie jest tylko On - emerytowany agent George Smiley (wybitny Gary Oldman), jego gorzki uśmiech w kształcie wygiętego drucika, szary obszerny płaszcz, osadzone twardo na wyrazistym nosie okulary w półprzezroczystej, rogowej oprawie. Smiley nie przypomina szpiega, jakiego wizerunek dzielnie utrwalały filmy akcji ostatnich kilkunastu lat. Nie widział na oczy solarium, nie pija wstrząśniętego niemieszanego Martini. Podstawowy sport George'a to siedzenie za biurkiem w oparach nikotynowego dymu i myślenie. Z jego oczu wygląda zmęczenie i smugi żalu (kilka lat wcześniej żona opuściła go dla młodszego kolegi z pracy, Billa Haydona (Colin Firth)), Smiley zdaje się przygaszony, doskwiera mu uporczywa samotność. A jednak to na jego barkach spocznie misja, od której przebiegu zależeć będzie los MI6, w filmie zwanego – co nie wydaje się przypadkowe -Cyrkiem...


ciekawostki (5)

Z przeszłości - szczegóły produkcji

Niewielu pisarzy rozumie świat szpiegów tak dobrze jak John le Carré, autor ponad 20 powieści. Wiedza ta wynika z doświadczenia. Le Carré jest byłym członkiem brytyjskiej MI5 i MI6, który pracował pod przykrywką w kulminacyjnym okresie zimnej wojny, w połowie XX wieku. To sprawia, że pod względem autentyczności jego książki nie mają sobie równych. Najbardziej znaną postacią, jaką pisarz stworzył jest George Smiley. Ten małomówny szpieg, który zadebiutował w pierwszej wydanej książce autora, "Budzenie zmarłych" (1961), miał powracać w wielu najsłynniejszych powieściach Johna le Carré. Należy do nich ta, którą wielu uważa za jego największe osiągnięcie, czyli "Druciarz, Krawiec, Żołnierz, Szpieg", wydana w 1974 roku i okrzyknięta...

Z przeszłości - szczegóły produkcjiOpinie (23)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
7
~jam 2012-01-18 (21:56) 4 lata 7 miesięcy 11 dni 18 godzin i 58 minut temu

to jeden z tych filmów na którym wszyscy śmiertelnie się nudzą, ale nikt się nie przyzna bo wyjdzie na płytkiego fana holywoodzkiej szmiry z niskim IQ. :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
7
~smiley 2011-12-30 (22:23) 4 lata 7 miesięcy 30 dni 18 godzin i 31 minut temu

Film jest interesujący i perfekcyjnie wykonany tylko ma jedną wadę, jest śmiertelnie nudny. Chodzi mi głównie o sposób prowadzenia akcji. Jakby celowo był pogmatwany, a ty szanowny widzu się domyślaj, co i jak. Trochę tak jakby czytać książkę, raz od początku, raz ze środka, raz od końca.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
6
~rrr 2012-01-29 (18:40) 4 lata 7 miesięcy 22 godziny i 14 minut temu

Zwyczajnie nudny, jak widać nawet najlepszą fabułę da się zmarnować. Twórcy filmu wg mnie sobie nie poradzili.

odpowiedz

8
7
~Artur 2012-01-08 (19:39) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 21 godzin i 15 minut temu

Znakomity film! .Perełka dla koneserów kina.Dla plebsu nuda!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Wu Ming 2012-01-11 (23:41) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 17 godzin i 13 minut temu

Film w luźny spośób nawiązuje do rzeczywistych wydarzeń - "piątka z cambridge". Ciekawy, ale... ci, którzy wspominają o lekkiej nudzie też w mają nieco racji :D Może reżyserowi chodziło o ... pewien realizm - praca szpiega daleka jest od wyczynów Bonda i niestety czasami bywa nudnawa ;)

odpowiedz

7
3
~D 2012-01-08 (23:11) 4 lata 7 miesięcy 21 dni 17 godzin i 43 minuty temu

Pewnie film był nudny dla tych,dla których z trudem przychodzi ciągłe myślenie, przed ponad dwie godziny. Na takiej projekcji nie można "wyłączyć myślenia".

odpowiedz

4
5
~7piotr 2011-12-22 (07:54) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Niestety przeniesienie na ekran prozy Le Carre więcej niż nie udane ! Film rozpada sie na kilkanaście odrębnych epizodów i dla kogoś kto nie przeczytał choćby jednej pozycji Autora jest nieczytelny z powodu zawiłości, rwanej akcji i zbyt dużej ilości wątków.Aktorzy męczą się w tych rolach , a Gary Oldman jako Smiley to całkowite nieporozumienie. Nota bene o tym ,że Autor był pracownikiem "MI 5 " / kontrwywiadu/ i "MI 6" / wywiadu/ piszą tylko dziennikarze , a Le Carre/Cornwell / nie zaprzecza w trosce o wpływy ze sprzedaży książek . Owszem był - służac w armii brytyjskiej tłumaczem jęz. niemieckiego /Wiedeń/, a potem kontraktowym pracownikiem konsulatu angielskiego w Hamburgu .Dla zakochonych w Jego stylu to nic nie zmienia , dla tych którzy obejrzeli film i myślą - wyjaśnia wiele niedorzeczności zawartych w książce i filmie /np. wątek "wegierski", wątek "turecki" - patrz autentyczna sprawa "Wołkowa" /. W każdym razie - ponad dwie godziny solidnej , męczącej nudy z bardzo dobrą scenografią !!

odpowiedz

7
7
~sponsoring 2011-12-21 (18:40) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 22 godziny i 14 minut temu

Te wszystkie opinie to chyba od konkurencyjnych dystrybutorów. Film wybitny, wymagane tylko IQ powyżej 70ciu...

odpowiedz

4
4
~basior 2011-12-12 (11:07) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 5 godzin i 47 minut temu

film nie był zły ale w połowie już zasypiałem

odpowiedz

3
5
~anda 2011-12-12 (02:38) 4 lata 8 miesięcy 18 dni 14 godzin i 16 minut temu

Potworne dłużyzny, tak jakby rezyser miał płacone za godziny

odpowiedz