search
repertuar kin
Wpisz nazwę miasta:
Repertuar kin
Nagrody
tape

Oscary

2 nominacje


Ostatnie aktywności

krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Po dwóch stronach
krystofel7 krystofel7 dodał gatunek do Przeżyć
krystofel7 krystofel7 dodał dane ogólne do Przeżyć
Piotr_K Piotr_K uzupełnił dane ogólne w In the Heart of the Sea
Piotr_K Piotr_K uzupełnił obsadę w Furia
Frania Frania uzupełnił profesję w Kees van Oostrum

dodaj informacje o filmie

Zaloguj się, by dodać informację o filmie.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK

dodaj do swojego filmozbioru

Zaloguj się, by dodać film lub serial do filmozbioru.
Jeśli nie masz jeszcze konta - załóż je.


OK
Premiera 24 stycznia 2014 | dramat, komedia | 130 min | USA
Za mała liczba głosów.
Nie oceniliśmy tego filmu.
zaloguj się, aby sprawdzić rekomendacje
Twoja ocena:  0/10

„Sierpień w hrabstwie Osage” to film zrealizowany na podstawie sztuki Tracy'ego Lettsa uhonorowanej Pulitzerem i nagrodą Tony. Saga o rodzinie z Oklahomy i walce jej członków z własnymi demonami wzbudziła ekstazę wielu krytyków. – To prawdopodobnie jedna z najbardziej ekscytujących sztuk amerykańskich od lat – pisał Charles Iherwood na łamach „New York Timesa”. Producentami i dystrybutorami kinowej adaptacji zostali legendarni już niemal bracia Bob i Harvey Weinsteinowie, mistrzowie w promowaniu ambitnych przedsięwzięć, mających szansę na Oscara. Także „Sierpień w hrabstwie Osage” jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w spekulacjach dotyczących Oscarów 2014. Na reżysera wybrano wybitnego twórcę telewizyjnego Johna Wellsa („Mildred Pierce”, „Prezydencki poker”). Zgromadzono imponującą obsadę, z Meryl Streep, Julią Roberts, Juliette Lewis, a także Ewanem McGregorem, Chrisem Cooperem i Benedictem Cumberbatchem. Roberts, na propozycję zagrania u boku Streep, którą niezwykle podziwia, zareagowała płaczem z radości, a Cumberbatch tak mówił w jednym z wywiadów: – Samo siedzenie przy stole z Meryl Streep i patrzenie na nią było niesamowite, wszyscy byliśmy pod wrażeniem. Właściwie zapomnieliśmy, że mamy grać. Zamieniliśmy się w widownię i obserwowaliśmy jej niezwykły talent. Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina z trudem jednoczy się w poszukiwaniach. Międzypokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej – czy przeżywany wspólnie kryzys stanie się początkiem końca konfliktów z przeszłości?


Współautorami tej strony są użytkownicy:

Piotr_K Frania

Rodzinny horror w Oklahomie - Anna Bielak

ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena
23 stycznia 2014 15:23

"Sierpień w hrabstwie Osage" to - w najlepszym tego słowa znaczeniu - film teatralny. Wszystkie role są obsadzone w punkt i fenomenalnie zagrane. W dialogach komizm splata się z tragedią, groteska ociera o lekki absurd, a filozofia zderza z banałami codzienności. Choć akcja rozgrywa się na deskach jednego salonu - historia jest głęboko wrośnięta w amerykańską kulturę, historię i styl życia.Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
beam 2014-01-31 (10:13) 8 miesięcy 22 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Nie korzystajcie z tej strony, to przekręt wałudzający kasę za smsy.

odpowiedz

6
5
~bx 2014-01-14 (15:27) 9 miesięcy 9 dni 8 godzin i 28 minut temu

Właśnie znalazłam w HD bez limitów na: hdplayer.pl/p/526eac1a1c9b5012252a351b928e939d89ffce96==/redirect=film/Sierpień-w-hrabstwie-Osage

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź