search

Ostatnie aktywności

Frania Frania dodał obsadę do Imaginaerum
Frania Frania dodał ciekawostki do Imaginaerum
Frania Frania dodał gatunek do Imaginaerum
Frania Frania dodał dane ogólne do Imaginaerum
Frania Frania dodał www filmu do Imaginaerum
Frania Frania dodał opis filmu do Imaginaerum
krystofel7 krystofel7 uzupełnił gatunek w Zbrodnia
krystofel7 krystofel7 uzupełnił dane ogólne w Zbrodnia

Najpiękniejsza kobieta wszech czasów - Audrey Hepburn

piątek, 04 maja 2007 11:24 | Wirtualna Polska

Audrey Hepburn Audrey Hepburn
źródło: AFP
Była jedną z największych osobistości świata show biznesu. Choć nigdy nie pozbyła się kompleksu z powodu dość wysokiego wzrostu w pamięci wielkiej rzeszy wielbicieli na zawsze pozostała najpiękniejszą aktorką wszech czasów.

Pomni tego faktu wierni fani nazwali nawet na jej cześć jedną z odmian tulipana. Zdobyła dwa Oscary, zagrała w prawie 30. filmach i władała płynnie czterema językami. Śpiewała ‘Happy Birthday’ Johnowi F. Kennedy’emu w dniu jego ostatnich urodzin. Gdyby żyła, Audrey Hepburn obchodziłaby dziś 78. urodziny.


Audrey Hepburn - doskonała aktorka, modelka i tancerka do historii przeszła jako uosobienie naturalnego piękna. Uwodzicielska, pełna ciepła i seksapilu bez reszty zjednywała sobie uznanie zarówno ogólnoświatowej publiczności jak i krytyki.

Przez szereg lat figurowała na szczytach rozmaitych rankingach topowych magazynów jako jedna z: najseksowniejszych, najbardziej inspirujących, czy też obdarzonych największą naturalną urodą osobistości. Laureatka Oscara i znana muza projektanta mody Hubera de Givenchy. Jako specjalny ambasador UNICEF’u do ostatnich dni pomagała Afrykańskim dzieciom. Zmarła 20 stycznia 1993 roku.
ZOBACZ AUDREY HEPBURN
W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ
Audrey Hepburn urodziła się w 1929 roku w Brukseli. Aktorka wywodzi się z rodziny holenderskiej arystokratki Elli Van Heemstry i zamożnego angielskiego bankiera Josepha Anthonyego Rustona. Po rozwodzenie rodziców młoda Audery zamieszkała z matką, a niedługo później rozpoczęła naukę w prywatnej szkole dla dziewcząt w Londynie. Po przeprowadzce do Arnhem w Holandii, kontynuowała naukę w tamtejszej prywatnej szkole aż do wybuchu II wojny światowej. Tak samo jak dla większości mieszkańców Europy czas ten był dla niej prawdziwą i jedyną w swoim rodzaju próbą charakteru.

Audrey Hepburn po zajęciu Holandii przez hitlerowskie Niemcy, w celu uniknięcia dociekliwych pytań nazistów zmieniła imię i nazwisko. Już jako Edda Van Heemstra rozpoczęła naukę w pierwszej w życiu publicznej szkole oraz zapisała się na lekcje baletu. Postępy jakie poczyniła w dziedzinie tańca artystycznego sprawiły że bardzo szybko sama mogło dorabiać jako instruktorka. Ryzykując życiem, zarobione w ten sposób pieniądze oddawała na anty nazistowskie akcje.

Podczas brytyjskiej ofensywy z 1944 roku, gdy w Arnhem rozgorzały walki 16. letnia pod ów czas Audrey zajmowała się rannymi w wojskowym lazarecie. Zbiegiem okoliczności jednym z jej podopiecznych był Terence Younga który po wojnie został reżyserem i nakręcił jeden z jej filmów – ‘Waiting until dark’. Jak przyznała kilkanaście lat później, już jako gwiazda filmowa rok 1944 był dla niej najgorszym. By przeżyć jadła bulwy tulipanów. Próbowała również wynaleźć przepis na chleb z trawy.

Po zakończeniu wojny Audrey Hepburn wyjechała do Wielkiej Brytanii na stypendium dla uzdolnionych tancerek baletowych. Nieprzeciętna uroda pozwoliła jej wówczas również na dorabianie w zawodzie modelka.

Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się...
ZOBACZ TAKŻE:
To była prawdziwa przyczyna śmierci Pawlika Dołącz do ponad 30000 fanów Facebooku! Nie miał szczęścia do chirurga plastycznego...
Byli tacy piękni - tym romansem żył cały świat Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Do końca życia nie mogła otrząsnąć się z rozpaczy
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 4.83/5 4.83 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!