search
powiązane
tape
fotka

Natasha Richardson

Ocena talentu:
Ocena 42/5 4.55 / 5

Ocena wyglądu:
Ocena 41/5 4.37 / 5


premiery

Ostatnie aktywności

Logo dostawcy

Zmarła aktorka Natasha Richardson

czwartek, 19 marca 2009 08:16 | PAP

Natasha Richardson Natasha Richardson
źródło: ONS.pl
W wieku 45 lat w Nowym Jorku zmarła brytyjska aktorka Natasha Richardson - poinformował w nocy ze środy na czwartek rzecznik rodziny.

Richardson przebywała w nowojorskim szpitalu od wtorku. Towarzyszył jej mąż Liam Neeson, dwaj synowie - 13-letni Michael oraz 12 letni Jack - i najbliżsi krewni.

"Liam Neeson, synowie i cała rodzina są wstrząśnięci i zdruzgotani tą tragiczną śmiercią ich ukochanej Natashy. Dziękują też za wsparcie" - mówił rzecznik Alan Nierob.

45-letnia Richardson była w stanie śmierci mózgowej po wypadku na nartach, któremu uległa w poniedziałek w Kanadzie. Doznała poważnego urazu głowy w kurorcie narciarskim Mont Tremblant, ok. 120 km od Montrealu.

Pozornie niegroźny wypadek zdarzył się na stoku dla początkujących podczas lekcji z instruktorem. Straciła równowagę i zsunęła się w dół stoku. Wydawało się, że nie odniosła żadnych obrażeń. Wstała ze śmiechem i nie chciała nawet widzieć lekarza. Dopiero godzinę po powrocie do pokoju zaczęła odczuwać silne bóle głowy.


Zmarła pochodziła z rodziny związanej z filmem i aktorstwem: jej matka Vanessa Redgrave to laureatka Oscara, a ojciec Tony Richardson był reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym i teatralnym.

Urodzona w 1963 roku Richardson ukończyła prestiżową Centralną Szkołę Mowy i Dramatu w Londynie (CSSD). Szerszej publiczności była znana z ról odegranych w filmach "Nie wierzcie bliźniaczkom", czy "Pokojówka na Manhattanie". Jednak najbardziej ceniono ją za występy na deskach teatrów londyńskiego West Endu i nowojorskiego Broadwayu.

M.in. za występ w musicalu "Kabaret" wyróżniono ją w 1998 roku amerykańską nagrodą Tony, przyznawaną za wybitne osiągnięcia w sztuce teatralnej.
ZOBACZ TAKŻE:
Lubaszenko już tak nie wygląda! Wygrał walkę z otyłością! Dołącz do ponad 50000 fanów Facebooku! Tak zmieniły ją miliony Lewandowskiego!
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 5/5 5 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Łukasz 2009-03-19 (09:32) 6 lat 10 miesięcy 24 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Naprawe czuje żal
Nie grała w zbyt wielu filmach ale zapamiętałem ją. Była piękna i naprawde szkoda że odeszła. Niech cię Bóg błogosławi Natasha.

odpowiedz

0
0
~kaw@ 2009-03-19 (09:11) 6 lat 10 miesięcy 24 dni 20 godzin i 22 minuty temu

:(((
Bardzo smutna wiadomość, trudne chwile przed rodziną. Serdecznie współczuję!

odpowiedz